reklama

Baroš hrál poprvé proti Baníku: Měl jsem zvláštní pocity

Milan Baroš Milan Baroš autor: ČTK
Milan Baroš v dresu Mladé Boleslavi šel proti klubu svého srdce.

Ostrava - Stále platí za nejslavnějšího aktivního odchovance ostravského fotbalu, v sobotu však útočník Milan Baroš v dresu Mladé Boleslavi šel proti klubu svého srdce. I když se dvě minuty před koncem hlavou natahoval po rozhodujícím gólu, na remíze 2:2 nic nezměnil.

Třiatřicetiletý útočník vyběhl na trávník vítkovického stadionu až na druhý poločas, a přestože se od spoluhráčů prakticky nedočkal kloudné přihrávky, v závěru málem rozhodl, ale na centr ze strany hlavou nedosáhl. "Jedna akce tam byla, balon šel na zadní tyč, ale nedostal jsem se tam. Samozřejmě, že i když jsme hrál proti klubu mého srdce, gól jsem dát chtěl," řekl po utkání novinářům Baroš, který za tři body do kabiny vypsal i zvláštní prémii.

Boleslav však po bídném nástupu musela vzít zavděk i bodem. Po půlhodině totiž ztrácela už dva góly. "Podle průběhu je ten bod asi zasloužený. Začneme špatně, necháme si dát dva góly, i když Francis Narh to dvakrát krásně trefil. Hodně jsme si to ztížili. V tom počasí otáčet zápas z 0:2 je těžké, i když šancí jsme měli v závěru dost. Kluci, co odehráli celých devadesát minut, byli pěkně vyšťaveni," řekl Baroš.

"S fanoušky mám pořád dobré vztahy"

Zatímco se současným vedením Baníku se Baroš nerozešel v dobrém, fanoušci mu nadále leží u nohou. Už když se po půlhodině zvedl ze střídačky a vyrazil na rozcvičku, celý stadion aplaudoval a jméno slavného odchovance provolával i při jeho nástupu na trávník.

"S fanoušky mám dobré vztahy, je jsem si ničím nerozezlil. Tady se budu vždycky rád vracet. Pro mě je Baník srdeční záležitost, vyrůstal jsem tu a strávil nejvíc let ve své kariéře. Odejít jsem odsud nechtěl, tak to ale dopadlo. Pocity jsou zvláštní, ale člověk se od toho musí na devadesát minut oprostit," řekl Baroš, který po utkání věnoval oba své mladoboleslavské dresy bývalým spoluhráčům z Baníku Danielu Holzerovi a Tomáši Vengřinkovi.

Podobné pocity se ho prý nezmocnily poprvé. "Už jsem to zažil, když jsem nastupoval proti Liverpoolu za Galatasaray, je to zkrátka zvláštní. Teď jsem ale v Boleslavi a dělám vše pro tenhle mančaft. To je prostě fotbal," řekl Baroš.

Překvapila ho slušná atmosféra na novém stadionu ve Vítkovicích. Ačkoliv lehce zapochyboval o nahlášené návštěvě přes šest tisíc diváků. "To fakt nevím, řekl bych tak čtyři, ale lidi byli každopádně slyšet a nebyla tu špatná atmosféra. Ale Bazaly jsou Bazaly, co si budeme povídat," řekl Baroš.

reklama