reklama

Baroš kritizuje Baník: Chybí tady pokora i profesionalismus

Milan Baroš, kapitán týmu, se pustil po posledním ligovém zápase do otevřené kritiku vedení Baníku Ostrava. Milan Baroš, kapitán týmu, se pustil po posledním ligovém zápase do otevřené kritiku vedení Baníku Ostrava. autor: Dalibor Sosna
Kapitán Baníku Ostrava v létě nejspíš odejde do zahraničí, a proto se po posledním ligovém zápase pustil do vedení klubu. Podle něj bude mít Baník v budoucnu existenční problémy.

Ostrava - Baník Ostrava odehrál v sobotu svůj poslední ligový zápas na Bazalech, stejně jako s legendárním stadionem se ale nejspíš loučil i s ikonou klubu Milanem Barošem. Slavný útočník a kapitán týmu po zápase dokonce otevřeně zaútočil směrem k vedení klubu.

"Já Baník miluju, je to klub mého srdce. To co se tady ale momentálně děje, je smutné. Chybí tady tomu absolutně vše. Chybí tady pokora, profesionalismus, chybí tady management," chrlil Baroš po utkání směrem k vedení klubu otevřenou kritiku.

Z jeho slov i z činů je patrné, že v létě z Baníku jeho největší ikona nejspíš odejde, o Baroše je údajně zájem například ve Spojených státech.

Zůstane? Vedení klubu jej ještě neoslovilo

Baroš v posledním ligovém zápase na Bazalech s Duklou (1:1) střídal v 83. minutě. Ze hřiště ho vyprovázel potlesk ve stoje, sám kapitán místo za postranní čáru nejprve zamířil k ochozům, se kterými se loučil, jako by ze hřiště odcházel skutečně definitivně naposled. Než hřiště opustil, políbil znak Baníku na dresu.

Jaká je tedy jeho budoucnost?

"To nevím, z vedení Baníku se mnou ještě nikdo nemluvil. Takže nevím," řekl. "Buď skončím, nebo odejdu jinam, nebo tady zůstanu. Teď to nevím."

Pak ale Baroš pokračoval v otevřené kritice směrem ke klubu, který za celé jaro získal pouhých jedenáct bodů a patřil mezi nejslabší v Synot lize. Baník hrál navíc od zimy téměř před prázdnými tribunami, protože fanoušci Baníku vyhlásili kvůli současnému vedení bojkot domácích zápasů. Jsou totiž ve sporu s majitelem klubu Petrem Šafarčíkem. I včera deset tisíc lidí, jenž se přišli rozloučit s legendárním stadionem, v zápase několikrát křičelo pokřik "Šafarčíku, táhni z Baníku."

Dějí se tady věci, které jsem za 12 let venku nezažil

Baník po podzimu přezimoval na pátém místě jen s minimální ztrátou na pohárovou Evropu, to bylo obrovské překvapení. V zimě však tým opustili klíčoví hráči Jan Baránek a Jan Gréguš, vedení klubu poté nečekaně vyhodilo i úspěšného trenéra Martina Svědíka. Důvod? Baník prý nehrál atraktivní fotbal. Jenže i to se na jaře změnilo spíše k horšímu, byť v útoku zářil Baroš, Baník spadl na úplné dno.

"Pokud se v Baníku nezačne dělat fotbal tak, jak se dělat má, tak bude mít ligové i existenční problémy," prohlásil Baroš. "Pokud Baník chceme vybudovat, musíme začít od nuly. Musí se tady toho změnit spousta. Dějí se tady věci, které jsem za dvanáct let venku nezažil. Baník nemůžou řídit mladí kluci, kteří s fotbalem nemají absolutně žádné zkušenosti," řekl.

"Možná je ta jejich vize dobrá, ale dnešní fotbal je o práci a hlavně o obětování pro samotný klub, což mi v současném Baníku chybí."

Je mi líto, co se s Baníkem děje

Jako důkaz, že v Baníku momentálně nic nefunguje, si vybral mimo jiné i fanoušky. Ti Bazaly zaplnili na jaře poprvé až včera, a to jen proto, že na svém stadionu hrál Baník naposledy. Zápas s Duklou se hrál před fantastickou kulisou. Od příští sezony se ale musí klub přestěhovat na atletický stadion do Vítkovic, kde bude bojkot fanoušků nejspíš pokračovat.

"Je to dojemné, nebudu říkat, že ne. Atmosféra byla umocněná tím, že to byl poslední zápas na Bazalech. Ale tato atmosféra není v Ostravě nic výjimečného a měla by tu být každý domácí zápas. Lidé jsou tady výborní a fandí celý stadión. Ještě před čtyřmi lety to tady bylo zcela normální a teď se na to bohužel díváme, jako by to bylo něco výjimečného. Je mi líto, co se teď s Baníkem děje a doufám, že se to zlepší," prohlásil Baroš. 

reklama