reklama

Baroš mohl hrát proti Rosickému, Olympiakos ale volal pozdě

O Milana Baroše byl zájem v řeckém velkoklubu, teď myslí na Rusko O Milana Baroše byl zájem v řeckém velkoklubu, teď myslí na Rusko autor: Eduard Erben
Útočník Galatasaray ještě myslí na přestup do ruské ligy

Istanbul - O Milana Baroše projevil v pátek, v den uzávěrky evropských přestupů, zájem Olympiakos Pireus.

"Ale vzpomněli si pozdě. To už se nedalo stihnout," říká Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Baroše po celou jeho kariéru zastupuje.

Baroš tak zatím stále zůstává v Galatasaray, kde už o něj ovšem nestojí. Manažer mu proto ještě shání angažmá v Rusku.

Haló, chtěli bychom Baroše

Telefon Paskovi zazvonil v pátek, v 16.45. Manažer Olympiakosu do něj  zahlásil: "Chceme Baroše."

Ale na to, aby se podařilo realizovat domluvu mezi Olympiakosem a Galatasaray a také mezi Olympiakosem a Barošem už bylo příliš málo času.

"To se do půlnoci nedalo stihnout," dodává Paska.

Kdyby to klaplo, mohl se Baroš potkat na hřišti i s Tomášem Rosickým. Olympiakos Pireus má totiž ve skupině Ligy mistrů za soupeře Arsenal, Schalke a Montpellier. Ale zůstalo jen u vize.

Zdravstuj Milan, volá Rusko

Fatih Terim, kouč Galatasaray, s Barošem zjevně nepočítá. Český útočník se v této sezoně dosud neobjevil nejen na hřišti, ale dokonce ani na lavičce tureckého velkoklubu. Smlouvu má ale platnou ještě na rok.

Ve většině evropských zemí už se přestupová okna zavřela. Dnes se tak stane ve Finsku, zítra ve Francii a ve čtvrtek 6. září pak v Rusku.

"Nějaká jednání probíhají, do 6. září je všechno otevřeno," naznačuje Pavel Paska, že Rusko ještě může být pro Baroše otevřenou destinací.

Případný zájemce o Baroše musí disponovat dostatečnými finančními prostředky. Galatasaray za něj údajně stále požaduje v přepočtu až 70 milionů korun na odstupném.

V MLS, Číně ani ve Vigu na něj neměli peníze

A Baroš navíc nechce slevovat ze svého vysokého platu, který podle tureckých médií činí zhruba 69 milionů korun na sezonu.

Na tom zkrachovala jednání s týmy americké MLS, z čínské ligy, ale i s Celtou Vigo. O Baroše stál i Espanyol Barcelona, ovšem jen za podmínky, kdyby mohl Baroš z Galatasaray přijít zdarma. Ale to Turci jednoznačně odmítli.

Nevyšla ani úvaha o výměně Baroš-Quaresma na ose Galatasaray-Besiktas.

Pokud nevyjde ani "varianta Rusko", pokusí se Baroš přestoupit v zimě, kdy už by jeho cena na přestupním trhu měla být výrazně nižší než dnes, protože platnost útočníkovy smlouvy s Galatasaray už se bude počítat jen na několik měsíců.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama