reklama

Baroš odmítl mluvit. Jarolím: Jeho vyloučení? Costa hrál hlavou hodně nízko

Sparta uctila Srníčka: Potlesk ve stoje, pak jasná výhra nad Boleslaví Prohlédněte si fotografie ze zápasu 18. kola Synot ligy, v němž fotbalisté Sparty symbolicky na počest zesnulého Pavla Srníčka porazili Mladou Boleslav 2:0. Foto: Milan Kammermayer
Útočník Milan Baroš v závěru červenou kartou podtrhl zmar Mladé Boleslavi, která na Letné prohrála se Spartou 0:2. I když podle hostujícího trenéra Karla Jarolíma byl druhá žlutá karta hodně přísná, protože obránce Costa hrál s hlavou hodně nízko.

Praha - V prvním jarním ligovém zápase byl hlavním hrdinou Mladé Boleslavi. O týden později proti Spartě dostal Milan Baroš v závěru červenou kartu a podtrhl tak zmar Středočechů, který na Letné zapříčinil jejich nedělní porážku 0:2.

Hrot mladoboleslavské ofenzivy tentokrát neměl svůj den, balóny mu odskakovaly od nohy, stejně jako jeho spoluhráčům, kteří ho tentokrát nezásobovali přesnými pasy jako minulý týden při výhře 3:0 nad Baníkem. Když navíc v 81. minutě dostal druhou žlutou kartu a poroučel se předčasně do sprch, nebylo až tolik divu, že hlouček novinářů po zápase s pozdravem na rtech jen obešel a nechtěl se s nimi bavit.

Zastoupil ho ale trenér Karel Jarolím, který se na tiskové konferenci vyjádřil k situaci, která předcházela Barošově vyloučení. "Myslím, že to Costa hrál metr nad zemí, nemyslím si, že by to byla taková situace, aby za to musel dostat žlutou kartu. Nešel tam s nějakým úmyslem hráče zranit, chtěl trefit balón a. Costa hrál hlavou hodně nízko," komentoval Barošův kopanec do hlavy sparťanského beka.

"Spartě jsme to sami usnadnili"

Druhým dechem ale dodal, že první žlutá karta mladoboleslavského forvarda byla hodně laciná. Baroš totiž při hlavičkovém souboji na polovině hřiště, sáhl po letícím míči stejně jako Diego Maradona při slavném gólu na MS v roce 1986.

"Nevím, jestli si myslel, že si toho nikdo nevšimne, nebo to byl nějaký reflex, ale karta to byla zbytečná," dodal Jarolím.

Sám ovšem ví, že chleba se lámal někde jinde. Sparta šla do vedení už v deváté minutě zásluhou Šurala a o necelou čtvrthodinu na to přidal i druhou trefu Costa. "Spartě jsme to sami usnadnili. Dvě nedohrané standardky, Sparta se rychle dostala do vedení a zápas měla pod kontrolou. My jsme byli špatní v kombinaci, spoustu míčů jsme poztráceli. Nebyli jsme schopní ho udržet tak, abychom se mohli k něčemu propracovat," posteskl si trenér Boleslavi.

Hosté měli v podstatě jen jednu vyloženou gólovku, to když se za obranou Sparty zjevil Tomáš Přikryl a nevyšel mu lob přes vyběhnuvšího Bičíka. "Kdyby ji proměnil, svitla by nám naděje. Tomáš měl ale těžkou noc a dopoledne, protože mu manželka rodila, i proto od něj možná některé akce nebyly dotažené," hodnotil jeho výkon kouč.

Přikryl jel na zápas z porodnice

Čerstvý otec se ale na probdělou noc nevymlouval. "Chtěl bych poděkovat trenérům, že mi umožnili u porodu být. Je to krásný pocit. Kdo to zažil, tak asi ví, že není na světě nic hezčího, ale pak přišel zápas a já se soustředil jen na fotbal," dušoval se, i když po narození dcery jel na nedělní zápas rovnou z porodnice.

Za neproměněnou šanci na sebe byl naštvaný. "Měl to být jednoznačně gól. Šance to byla obrovská. Zápas mohl dostat jiný náboj," litoval. Následnou strkačku a dohady, zda Bičík zahrál při vyběhnutí z vápna rukou, či ne, odbyl s úsměvem. "To jsou emoce, já jsem to neviděl, David říkal, že to ruka nebyla, já mu samozřejmě věřím. Bylo to v zápalu boje," uvedl Přikryl, který do Mladé Boleslavi přišel v lednu právě ze Sparty.

Mladoboleslavští tak po 18. kole ztrácí na Letenské už devět bodů a mezi druhým a třetím místem tak zeje velká propast. Musí se teď v tabulce dívat především za sebe. "To bychom ale museli, i kdybychom tady vyhráli. Mužstva jako Liberec nebo Slavie mají ambice se před nás dostat. Tlak tam je. Budeme dělat všechno pro to, abychom to ustáli. Chceme skončit co nejvýš, aby nám to zajistilo pohárovou účast," slíbil Jarolím.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama