Baroš poslal Lyon do vedení, Jarošík zachraňoval remízu

Red Spo
22. 12. 2007 19:45
V souboji prvního s druhým Lyon remizoval s Nancy
Milan Baroš z Lyonu překonává brankáře AS Nancy Gennaro Bracigliana.
Milan Baroš z Lyonu překonává brankáře AS Nancy Gennaro Bracigliana. | Foto: Reuters

Praha - Ve francouzské fotbalové lize se trefil i český útočník Lyonu Milan Baroš. Lídr soutěže zavítal před zimní přestávkou na hřiště AS Nancy a díky Barošově brance ze 79. minuty se dostal do vedení 1:0.

Český reprezentant se dostal do hry v poločasové přestávce zraněného Sidneyho Govua. Domácí byli po většinu zápasu lepší, ale úřadujícího mistra podržel brankář Remy Vercoutre.

A v 79. minutě udeřil Lyon. Hatem Ben Arfa vyslal skvělou přihrávku a Baroš podél brankáře Bracigliana pohodlně skóroval.

Alespoň bod pro domácí zařídil střídající Chris Malonga. Ten pouhé tři minuty před koncem po rohu Gavanona vyrovnal na konečných 1:1. Nancy tak na druhém místě tabulky udrželo na Lyon čtyřbodovou ztrátu.

Naopak bod za remízu pro domácí tým zachraňoval v zápase skotské ligy Jiří Jarošík. Ten se trefil v 78. minutě a vyrovnal na 1:1 v zápase proti Hibernian.

Hosty už nevedl manažer John Collins, který ve své funkci skončil v úterý. Hosté se překvapivě ujali vedení ve 20. minutě gólem Davida Murphyho, alespoň bod domácím vystřelil střídající Jarošík.