Baroš při výhře vyšel naprázdno, Šimák se nedočkal

Ondřej Roubínek, rou
6. 11. 2008 23:37
Stuttgart - Partizan 2:0, Spartak Moskva - Udinese 1:2
Fabio Quagliarella z týmu Udine slaví gól do sítě Spartaku Moskva v utkání základní skupiny Poháru UEFA. | Foto: Reuters

Praha - Český fotbalista Jan Šimák se ve druhém kole základních skupin Poháru UEFA návratu na trávník nedočkal.

Při vítězství Stuttgartu nad Partizanem Bělehrad 2:0 zůstal jen na lavičce a dlouho musel sledovat střelecké trápení německého celku.

Domácí spasil dvěma slepenými góly deset minut před koncem zápasu, který řídil český rozhodčí Královec, až aktivní Gómez.

Čtěte více: Šimák se vrací. Stuttgart čeká zápas řízený Královcem

Cenné vítězství vezou z Moskvy hráči italského Udine. Na hřišti Spartaku, za který odehráli celý zápas i Jiránek s Kováčem, zvítězili 2:1.

Fotbalista Lechu Poznaň Slawomir Peszko (v modrém) skóruje podél brankáře Gennara Bracigliana do sítě AS Nancy. | Foto: Reuters

Na první gól Quagliarelly z 12. minuty sice domácí ještě dokázali rychle odpovědět trefou Rodrígueze, ale italský střelec přidal půl hodiny před koncem proměněnou penaltu a zajistil Udine tři body.

Čtěte více: Slavia ostrý test ustála. Přesto s Aston Villou padla

Jen s bodem ze souboje na hřišti Lechu Poznaň se museli spokojit fotbalisté francouzského Nancy. Poláci díky gólům Peszka a Stiliće dvakrát vedli, alespoň remízu zachránil hostům devět minut před koncem Zerka.

Baroš se gólu nedočkal

Český útočník Milan Baroš vyšel ve druhém zápase základní skupiny B gólově naprázdno. Jeho Galatasaray Istanbul ale stejně zvítězil na hřišti Benfiky Lisabon 2:0, když se o góly ve druhém poločase postarali Emre Asik a Ümit Karan.

Ve druhém zápase skupiny F, ve které bojuje i pražská Slavia, si Ajax Amsterodam poradil s Žilinou těsně 1:0. Povinné tři body zajistil Nizozemcům na konci prvního poločasu Luis Suárez.

Fiaskem málem skončil zápas skupiny E pro AC Milán. Ten spasil až ve třetí minutě nastavení Brazilec Ronaldinho.

Z bodu ze španělské Valencie se mohou radovat čeští reprezentanti Zdeněk Pospěch a Libor Sionko. Pospěch strávil při remíze Kodaně 1:1 na hřišti celý zápas, jeho spoluhráč naskočil v 63. minutě. Na gól domácího Morientese dokázal pět minut před koncem odpovědět kodaňský Santin.