Baroš s Ujfalušim získali turecký titul s Galatasaray

ČTK Antonín Vavrda ČTK, Antonín Vavrda
12. 5. 2012 21:13
Čeští fotbalisté Milan Baroš a Tomáš Ujfaluši získali s Galatasaray díky remíze 0:0 s Fenerbahce v posledním kole play off turecký titul.
Baroš bojuje o míč s protihráčem z Fenerbahce
Baroš bojuje o míč s protihráčem z Fenerbahce | Foto: Reuters

Istanbul- Tak jako Liberec. Pár okamžiků poté, co na severu Čech propuklo nadšení z historicky třetího domácího titulu, mohli začít o dva tisíce kilometrů jižněji slavit i fotbalisté a fanoušci Galatasaray Istanbul.

Turecký velkoklub totiž stejně jako severočeský celek uhájil díky remíze 0:0 v posledním kole s druhým Fenerbahce na domácí půdě první místo v tabulce.

Ujfaluši dnes nedohrál

Spolu se spoluhráči se z prvního tureckého titulu mohou radovat i Češi Milan Baroš a Tomáš Ujfaluši, který byl v dnešním duelu v 80. minutě vyloučen po dvou žlutých kartách v rozmezí dvou minut.

V té době ale hráli o deseti také hosté, když musel v 65. minutě opustit nedobrovolně hřiště také po dvou žlutých kartách záložník Issiar Dia. Duel nedohrál nakonec ani Baroš.

Devět minut před koncem jej obětoval kouč Fatih Terim za obránce Gökhana Zana, který přišel na hřiště zamezit díru v obraně za vyloučeného Ujfalušiho.

Ligu ovlivnila korupční aféra

Fotbalisté Galatasaray i díky tomuto střídání již bezbrankovou remízu udrželi a získali tak osmnáctý ligový titul v historii klubu, který ale zastiňuje rozsáhlá korupční aféra.

Ta propukla loni v červenci a nejvíce na ni doplatil dnešní soupeř Galatasaray - Ferenbahce. Klub přišel o účast v Lize mistrů (na jeho úkor si ji zahrál Trabzonspor), prezident klubu Aziz Yildirim skončil ve vězení a soud s ním a dalšími 92 lidmi stále pokračuje.

První titul pro Ujfalušiho

To ale dnes fanoušky a hráče Galatasaray příliš nezajímá, Baroš slaví svůj druhý titul v kariéře (poprvé před pěti lety s Lyonem), pro čtyřiatřicetiletého Ujfaluši je mistrovská oslava první v kariéře.

Konec utkání na stadionu Fenerbahce provázely násilnosti fanoušků. Chuligáni vtrhli po závěrečném hvizdu na hřiště a na policii, která chránila hráče prchající do kabin, podle agentury AP házeli vytrhané plastové sedačky. Policisté museli zasáhnout pepřovým sprejem.

Turecká fotbalová liga - 6. kolo play off:

Skupina o titul: Fenerbahce - Galatasaray 0:0 (obránce hostů Ujfaluši byl v 80. minutě vyloučen).