reklama

Baroš se loučil s Bazaly: Baník se musí vzkřísit

FOTO Barošovo loučení. Gól nedal, přesto se aplaudovalo Podívejte se na fotogalerii z posledního zápasu Milana Baroše za Baník Ostrava. Foto: Dalibor Sosna
Barošův sobotní zápas proti Jablonci (0:1) byl patrně rozlučkou, v létě nejspíš zmizí opět někam do zahraničí

Ostrava - Když se před začátkem jarní části fotbalové ligy Milan Baroš vrátil z tureckého Galatasaraye do Baníku Ostrava, strhl se kolem něho mediální zájem.

Baroš vše zvládal, navíc přidal pět gólů (hattrick Hradci Králové a dva góly Příbrami), čímž pomohl k ligové záchraně.

Celkem Baroš odehrál 12 zápasů, 846 minut, vstřelil 5 gólů, jeho sobotní zápas proti Jablonci (0:1) byl patrně rozlučkou, v létě nejspíš zmizí opět někam do zahraničí.

Baroš pomohl Baníku a naopak 

Ostatně podobně zněl už plán při jeho únorovém příchodu do Baníku. Baroš hrál v Ostravě téměř zadarmo, svůj dvacetitisícový plat nechával baníkovské mládeži. Přestože to nikdo nepřiznal, dohoda byla jasná: "Pomůžu Baníku a Baník pomůže mě!"

Baroš totiž celý podzim v Turecku strávil na tribuně a potřeboval se rozehrát, aby si řekl o další zajímavé zahraniční angažmá.

V Baníku podepsal smlouvu na rok a půl, s tím, aby za něho Baník v létě dostal ještě nějaké odstupné. Z něho si část nechá Baník a část připadne Barošovi. Džentlmenská dohoda. Nyní se cesty Baníku a Baroše zase rozejdou.

"Není to tak jisté, mám tu ještě na rok smlouvu," nechce to Milan Baroš ještě říct naplno. "Ten půlrok v Baníku se mi hodně líbil. I když určité věci spojené s českou ligou mě zarazily, ale konkrétní teď nebudu," podotkl Baroš.

Budoucnost vyřeší příští týden

Přestože definitivně ještě svůj odchod do zahraničí nechce komentovat, po zápase s Jabloncem se  pro jistotu s fanoušky dlouho loučil.

"Děkoval jsem jim za přízeň. Baník prožíval a prožívá těžké chvíle, takže to nebylo snadné. Ale dva krizové okamžiky jara na hřišti a ostravské radnici přečkal. Fanoušci byly při obou momentech s námi. Teď musí Baník dál pracovat na svém vzkříšení," zdůrazňuje Baroš.

"Hlavně si Baník musí vybrat trenéra, kterému dá dva tři roky důvěru a ten si vybuduje kádr a bude se hrát ve stabilní sestavě, se kterou se nebude moc hýbat," radí Baroš ať už v Baníku zůstane či ne.

reklama