Baroš se trefil z penalty, Galatasaray slaví postup

Sport Sport, Red Spo
2. 10. 2008 23:47
Krakov - Tottenham 1:1, Bukurešť - Wolfsburg 1:1
Milan Baroš střílí z penalty svůj sedmý gól ve čtyřech zápasech.
Milan Baroš střílí z penalty svůj sedmý gól ve čtyřech zápasech. | Foto: Reuters

Praha - Gólový stroj jménem Milan Baroš se nezastavil ani v odvetách prvního kola Poháru UEFA. Svým sedmým gólem ve čtyřech zápasech nasměroval Galatasaray Istanbul k výhře 2:1 nad švýcarskou Bellinzonou a postupu do základní skupiny.

Tentokrát českému útočníkovi pomohla ke skórování penalta, kterou rozhodčí nařídil za faul na unikajícího Lincolna. Baroš potvrdil své sebevědomí a brankáři nedal šanci. Turecký celek vyhrál první zápas i díky dvěma trefám vigantického rodáka 4:3 a byl blízko postupu.

Šanci Švýcarům ještě vykřesal vyrovnávacím gólem Sermeter, ale pět minut před koncem uzavřel na konečných 2:1 Yildiz.

Čtěte více:
Střelnice na Letné: Chybující Sparta se loučí s Evropou
Baník sahal po senzaci marně, Slavia postup vydřela

Fotbalisté Tottenhamu si vybojovali postup do základní skupiny Poháru UEFA. V odvetném zápase prvního kola remizovali na hřišti Wisly Krakov 1:1 a po domácím vítězství 2:1 mohou čekat na další soupeře.

Angličanům pomohl v Polsku vlastní gól Glowackého, kterým se na začátku druhého poločasu dostali do vedení a pak už si hlídali jen postup.

Kluby z Premier League si ovšem ve čtvrtek nevedly zcela suverénně. Everton vypadl s Lutychem a Portsmouth zdolal Guimaraes až dvěma góly Petera Crouche v prodloužení.

Podívejte se: Opilí rowdies Dinama táhnou Prahou

Domácí, za které hraje i Tomáš Jirsák, sice ještě stačili sedm minut před koncem vyrovnat, když se trefil Brožek, ale prodloužení už nevybojovali.

Antonio Di Natale z Udinese ve slipech slaví penaltový postup v Poháru UEFA přes Borussii Dortmund. | Foto: Zuzana Hronová, Reuters

Postup si zajistil i Hamburk Davida Jarolíma, který přešel přes rumunský celek Unirea Urziceni po vítězství 2:0. O to se postaral dvěma zásahy Mladan Petrič.

Bez problémů prošel do základní skupiny AC Milán, který díky trefě Andreje Ševčenka vyhrál 1:0 Curychu.

Až penaltový rozstřel musel rozhodnout v duelu mezi Udinese a Borusií Dortmund. Německý tým dokázal v Itálii zlikvidovat dvoubrankové manko z prvního zápasu, ale ze značky pokutového kopu byli šťastnější domácí hráči a mohli nakonec slavit postup.

Vitoria Guimaraes - Portsmouth 2:2 (2:0)

Branky: 19. Douglas, 32. Joao Alves, 105. a 111. Crouch. První zápas 0:2, postupuje Portsmouth

Wisla Krakov - Tottenham 1:1 (0:0)
83. Brožek - 58. Glowacki (vlastní). První zápas 1:2, postupuje Tottenham.

Rapid Bukurešť - Wolfsburg 1:1 (0:1)
70. Maftei - 15. Grafite. První zápas 0:1, postupuje Wolfsburg.

FBK Kaunas - Sampdoria Janov 1:2 (1:0)
Branky: 17. Zelmikas - 51. Fornaroli, 58. Bonazzoli. První zápas 0:5, postupuje Sampdoria.

Unirea Urziceni - Hamburk 0:2 (0:1)
Branky: 27. a 50. Petrič. První zápas 0:0, postupuje Hamburk.

Schalke 04 - Apoel Limassol 1:1 (0:1)
Branky: 57. Pander - 6. Pinto. První zápas 4:1, postupuje Schalke.

Lech Poznaň - Austria Vídeň 4:2 po prodl. (1:0, 1:1)
Branky: 10. Rengifo, 85. Peszko, 99. Lewandowski, 120.+1 Murawski - 63. Ačimovič z pen., 100. Hattenberger. První zápas 1:2, postupuje Poznaň.

Stuttgart - Varna 2:2 (0:0)
Branky: 83. Hitzlsperger, 90.+4 Gomez - 47. Jurukov, 81. Rusev. První zápas 2:1, postupuje Stuttgart.

Honka Espoo - Racing Santander 0:1 (0:1)
Branka: 4. Bedía. První zápas 0:1, postupuje Santander.

Levski Sofia - Žilina 0:1 (0:0)
Branka: 61. Adauto. První zápas 1:1, postupuje Žilina.

Kalmar - Feyenoord Rotterdam 1:2 (0:1)
Branky: 47. Johansson - 18. Wijnaldum, 52. vlastní Nouri. První zápas 1:0, postupuje Feyenoord.

Rosenborg Trondheim - Bröndby Kodaň 3:2 (1:2)
Branky: 15. Konan, 74. Skjelbred, 86. Sapara (pen.) - 26. Rasmussen, 36. Kristiansen. První zápas 2:1, postupuje Trondheim.

St. Etienne - Hapoel Tel Aviv 2:0 (1:0)
25. a 76. Gomis. První zápas 2:1, postupuje St. Etienne.

Metalist Charkov - Besiktas Istanbul 4:1 (2:0)
15. a 70. Coelho, 30. Devič, 79. Gancarczyk - 90. Nobre. První zápas 0:1, postupuje Charkov.

Galatasaray Istanbul - Bellinzona 2:1 (1:0)
24. Baroš (pen.), 85. Yildiz - 53. Sermeter z pen. První zápas 4:3, postupuje Galatasaray.

Partizan Bělehrad - Temešvár 1:0 (0:0)
Branka:
70. Stevanovič. První zápas 2:1, postupuje Partizan.

Dinamo Bukurešť - Nijmegen 0:0
První zápas 0:1, postupuje Nijmegen.

St. Lutych - Everton 2:1 (1:0)
22. Witsel, 79. Jovanovič (pen.) - 67. Jagielka. První zápas 2:2, postupuje Lutych.

FC Twente - Rennes 1:0 (0:0)
68. Nkufo. První zápas 1:2, postupuje Twente.

Heerenveen - Setubal 5:2 (3:0)
4. Paulo Henrique, 11. a 24. Sibon, 50. a 68. Elyounoussi - 57. Bruno Gama, 64. Ricardo Chavez. První zápas 1:1, postupuje Heerenveen.

Artmedia - Braga 0:2 (0:2)
11. a 31. Luis Aguiar (první z pen.). První zápas 0:4, postupuje Braga.

FC Curych - AC Milán 0:1 (0:0)
Branka:
70. Ševčenko. První zápas 1:3, postupuje Milán.

Salzburg - Sevilla 0:2 (0:1)
38. a 57. Kanouté (druhá z pen.). První zápas 0:2, postupuje Sevilla.

Ajax - Borač 2:0 (0:0)
71. Sarpong, 90.+5 Luis Suarez. První zápas 4:1, postupuje Ajax.

Olympiakos - Nordsjalland 5:0 (3:0)
11. Torosidis, 30. a 43. Santo, 72. a 80. Kovačevič. První zápas 2:0, postupuje Olympiakos.

FC Kodaň - FK Moskva 1:1 (0:1)
54. Šešukov (vlastní) - 37. Bracamonte. První zápas 2:1, postupuje Kodaň.

Manchester City - AC Omonia 2:1 (0:0)
48. Elano, 55. Wright-Phillips - 78. Alabi. První zápas 2:1, postupuje Manchester.

Club Bruggy - Young Boys 2:0 (2:0)
17. Akpala, 29. Sonck. První zápas 2:2, postupují Bruggy.

Motherwell - Nancy 0:2 (0:2)
18. Fortune, 23. Gavanon. První zápas 0:1, postupuje Nancy.

PSG - Kayserispor 0:0
První zápas 2:1, postupuje PSG.

Aston Villa - Litex Loveč 1:1 (1:0)
27. Harewood - 53. Niflore (pen.). První zápas 3:1, postupuje Aston Villa.

Benfica - Neapol 2:0 (0:0)
57. Reyes, 84. Nuno Gomes. První zápas 2:1, postupuje Benfica.

Udinese - Borussia Dortmund 0:2 (0:1) na penalty 4:3
45.+1 a 90.+2 Hajnal. První zápas 2:0, postupuje Udinese.

Deportivo - Brann 2:0 (1:0) na penalty 3:2
18. a 76. Diego Colotto. První zápas 0:2, postupuje Deportivo.

Valencie - Marítimo 2:1 (0:1)
78. Del Horno, 90.+4 Villa (pen.) - 41. Marcinho. První zápas 1:0, postupuje Valencie.