Baroš se v Irsku trefil, domácí ale v závěru srovnali

Aleš Vávra Aleš Vávra
29. 2. 2012 23:20
Příprava na Euro: Irsko - Česko 1:1 (0:0)

Dublin - Čtyřicátý reprezentační gól útočníka Milana Baroše nakonec českému národnímu týmu na výhru v přípravném zápase v Irsku nestačil.

Čeští fotbalisté přišli o cenné vítězství až v posledních minutách a v Dublinu remizovali s dalším účastníkem červnového Eura 1:1. Baroš se trefil v 50. minutě po pohledné kombinační akci Štajnera s Rezkem.

V 86. minutě ovšem předvedl krásnou individuální akci domácí Simon Cox, který nejprve jesličkami přešel přes Sivoka a poté stejným způsobem z ostrého úhlu překonal brankáře Čecha.

Utkání mezi Irskem a Českou republikou jsme sledovali ŽIVĚ
VIDEO Slováci vyhráli v Turecku, Aršavin porazil Dány

Soupeři si tak zopakovali výsledek z posledního vzájemného zápasu, který v Irsku odehráli před šesti lety. "Je škoda, že jsme se zbytečnou chybou připravili o výhru. Z utkání mám především pozitivní dojmy," řekl kouč Michal Bílek novinářům po utkání.

"Potěšily mě výkony Rajtorala, Limberského i Štajnera. Všichni si řekli o to, abychom s nimi při sestavování nominace počítali," dodal.

Stínem na poměrně dobrém výsledku i výkonu je zranění klíčového záložníka Petra Jiráčka, jenž si v závěru první půle poranil žebro.

Kouč reprezentace Michal Bílek postavil na levou obranu Limberského a do zálohy na obvyklý post Tomáše Rosického veterána Jiřího Štajnera. Na hrotu operoval Milan Baroš, ze stran podporovaný Rezkem a Petrželou.

Úvod mohl být z říše nočních můr. Už v první minutě musel kapitán Čech hasit požár po hlavičce Shanea Longa. Iniciativu, co se týče držení míče, poté převzali Češi. Jejich akce ale většinou končily daleko před pokutovým územím Irů. Ke střele se dostal pouze v samotném úvodu Štajner.

Pět minut po přestávce se ale hosté přece jen dočkali úspěchu. Rezek na sebe nalákal tři protihráče a chytrou přihrávkou uvolnil ve vápně trestuhodně neobsazeného Baroše. Útočník Galatasaraye měl moře času zpracovat a přesně zacílit.

Po gólu český tým ještě markantněji kontroloval hru a především ve středu pole domácí výběr přehrával. O to větší šok přišel čtyři minuty před koncem. Střídající Kolář ztratil na vlastní polovině míč a Cox brejk chladnokrevně zakončil.

Bílek své svěřence pochválil zejména za druhý poločas. "Jen na začátku jsme nechali hrát soupeře. Od 10. minuty to bylo tak, jak jsme chtěli. Kombinovali jsme a drželi soupeře daleko od naší branky. Jen jsme si o poločase museli říci, aby se kluci více tlačili do koncovky. Ta mi v první půli chyběla," konstatoval Bílek.

Přípravné fotbalové utkání:

Irsko - Česká republika 1:1 (0:0)
Branky: 86. Cox - 50. Baroš. Rozhodčí: Moreira de Sousa - Miranda, Tavares (všichni Port.). Bez ŽK. Diváci: 37.741.

Irsko: Given - O´Shea, St. Ledger, O´Dea, Ward - Duff (63. Green), Andrews, Whelan (63. Hunt), McGeady (79. McClean) - Long (71. Cox), Keane (71. Walters). Trenér: Trapattoni.

ČR: Čech - Gebre Selassie (67. Rajtoral), Sivok, Kadlec, Limberský - Jiráček (46. Hübschman), Plašil - Petržela (67. Pilař), Štajner (59. Kolář), Rezek (88. Pekhart) - Baroš (59. Lafata). Trenér: Bílek.