reklama

Baroš, Štajner a Kušnír zaplatí 10 tisíc za kritiku sudích

Milan Baroš tleskal rozhodčímu v zápase 26. kola s Příbramí a řekl, že žlutou dostal na objednávku. Milan Baroš tleskal rozhodčímu v zápase 26. kola s Příbramí a řekl, že žlutou dostal na objednávku. autor: Dalibor Sosna
Disciplinární komise potrestala Milana Baroše z Ostravy a liberecké hráče Ondřeje Kušníra s Jiřím Štajnerem pokutou deset tisíc za výroky proti rozhodčím.

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala Milana Baroše z Ostravy a liberecké hráče Ondřeje Kušníra s Jiřím Štajnerem pokutou deset tisíc za výroky proti rozhodčím.

Všichni tři ve svých vyjádřením naznačili, že řízení sudích bylo ovlivněno. Trest dostali za poškozování dobrého jména fotbalu.

"Disciplinární komise dospěla k tomu, že k disciplinárnímu provinění došlo. V těchto případech neexistuje rozmezí, kde by se tresty měly pohybovat. Rozhoduje se spíše kauzálně. Disciplinárka vycházela z předchozích podobných případů a od toho se odvíjela výše pokut," řekl ČTK a České televizi po čtvrtečním zasedání komise její mluvčí Petr Kovář.

Baroš protestoval proti objednávce

Barošovi se po 26. ligovém kole s Příbramí nelíbilo, že údajně bezdůvodně dostal čtvrtou žlutou kartu, kvůli níž přišel o důležitý souboj s Teplicemi.

"Přijde mi, že to bylo na objednávku. Tohle českému fotbalu obrovsky škodí," citoval Baroše deník Sport.

Kušnír se Štajnerem zase kritizovali výkon rozhodčího Michala Patáka v odvetě semifinále Poháru České pošty s Jabloncem, z něhož Liberec po prohře 0:2 vypadl.

"Od první minuty bylo vidět, kam to rozhodčí směřuje. (Jablonečtí) měli na hřišti dvanáct hráčů," zlobil se Kušnír.

Štajner označil zápas za prasárnu

Později na Twitteru uvedl: "Počet hráčů na hřišti 14:11." Na Twitteru nešetřil kritikou ani Štajner. "Dnešní zápas v Jablonci byla velká prasárna," napsal.

Ani jeden z fotbalistů na dnešní zasedání komise nedorazil. Baroš poslal písemnou omluvu, Liberec zastupoval ředitel klubu Libor Kleibl.

"Baroš v písemném vyjádření napsal, že to prohlášení uvedl bezprostředně po utkání. Že si uvědomuje, že udělal chybu, a že to bylo způsobeno emocemi," uvedl Kovář.

"Pan Kleibl se snažil vysvětlit, že oba hráči také hovořili v emocích. Nějakým způsobem se za ně snažil orodovat," dodal Kovář.

Ředitel Liberce: Klukům ujel hlas

Podle Kleibla liberecké duo zváží, zda se odvolá. "Já jsem dnes pouze předal jejich písemné vyjádření, nepůsobil jsem jako jejich obhájce. Uvidíme, jestli trest přijmou, nebo kluci zváží odvolání," řekl Kleibl.

"Tohle jsou situace po vypjatém zápase, projeví se tam i určitá fyzická únava. Klukům trošku ujel hlas. Nedá se ale nic dělat, jsou to profíci. Musejí se vyvarovat podobných projevů," uvedl liberecký ředitel.

Den po utkání také naznačil, že se mu řízení zápasu nelíbilo. "Posouzení nechť udělá komise rozhodčích. Ta bohužel ale neposoudí, kdo a proč se v tomto utkání mohl snažit vytvářet tlak na rozhodčí," uvedl Kleibl.

Damková: Baroš si žlutou zasloužil

Dnes nechtěl své vyjádření nijak víc rozvádět. "Už je to dlouho a nerad bych se vrátil na tu komisi," dodal.

Podnět disciplinárce dala minulý týden komise rozhodčích. Podle její šéfky Dagmar Damkové dostal Baroš od rozhodčího Petra Ardeleánu žlutou kartu oprávněně.

"Již během utkání měl Baroš několik gestikulací směrem k rozhodčímu, až nakonec po odpískání faulu mu zatleskal. Je to vidět na videu," řekla Damková.

Pohárový zápas v Jablonci bude komise rozebírat na příštím zasedání za týden.

Juhar dostal za pohlavek 2 zápasy

Fotbalista pražské Slavie Martin Juhar si nezahraje příští dvě utkání.

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR ho dnes potrestala za červenou kartu ze sobotního zápasu 27. kola první ligy v Plzni.

Slovenský obránce či záložník byl ve Štruncových sadech vyloučen už ve 18. minutě za políček domácímu kapitánovi Pavlu Horváthovi. Slavia i bez Juhara vyhrála 1:0.

V této sezony si už nezahraje teplický Admir Ljevakovič. Bosenský záložník obdržel ve 27. kole dvanáctou žlutou kartu v ročníku, za kterou dostal automatický trest na zbylá tři utkání.

Dva zápasy si za osm napomínání nezahraje další slávista Milan Nitrianský a Lukáš Kubáň ze Slovácka. Jedno kolo po čtyřech žlutých kartách vynechají plzeňský Václav Procházka a Tomáš Strnad z Hradce Králové.

reklama