Baroš zařídil dva góly, ale přesto jde dál Hamburk

19. 3. 2009 22:30
Galatasaray - Hamburg 2:3
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Reuters

Istamnul - Přestože fotbalisté Galatasaray Istanbul vedli v odvetném utkání poháru UEFA nad Hamburkem již 2:0, postoupit do čtvrtfinále se jim nakonec nepodařilo.

Dvěma slepenými góly totiž Jarolímův Hamburk skóre srovnal a v nastaveném čase i otočil.

Zápas se přitom vyvíjel pro domácí velice dobře, český forvard Milan Baroš byl totiž před koncem první půle faulován Boatengem v pokutovém území a Harry Kewell penaltou nepohrdl.

Tři minuty po přestávce se opět prosadil Baroš a domácí fandové už pomalu začali slavit postup, český reprezentant totiž přehodil brankáře hostů Rosta a turecký celek vedl už 2:0.

Po hodině hry ale přišel nepochopitelný zkrat, kdy Galatasaray během dvou minut dovolil dvakrát skórovat hostujícímu Guerrerovi.

Následný zoufalý tlak domácích již k ničemu nevedl - naopak po jednom z protiútoků se prosadil hamburský Olič a definitivně tak zpečetil postup Hamburku.

Šírlův Petrohrad triumf v poháru UEFA neobhájí

Fotbalisté Zenitu Petrohrad už Pohár UEFA neobhájí. Svou pouť letošním ročníkem ukončili v osmifinále, ve kterém nestačili na Udine. V dnešní odvetě sice vyhráli 1:0, ale po porážce 0:2 v úvodním zápase v Itálii jim to k postupu nestačilo.

Trenér Zenitu Dick Advocaat musel řešit problémy v obraně. Kvůli zranění či disciplinárnímu trestu mu ze základní sestavy zůstali v obraně jen Ivica Križanac s českým reprezentantem Radkem Šírlem.

Zenit Petrohrad bojoval s Undinese Calcio alespoň o prodloužení marně.
Zenit Petrohrad bojoval s Undinese Calcio alespoň o prodloužení marně. | Foto: Reuters

K nim musel zařadit obvyklého náhradníka Kima Tong-džina a záložníka Anatolije Timoščuka. Jenže Udine si hlídalo především svůj dvoubrankový náskok z prvního duelu a slepovanou obranu domácích příliš neprověřovalo.

Naopak Zenit od začátku vrhl své síly do útoku. Udine sice odolávalo, ale jen do 34. minuty, kdy kapitán Timoščuk podpořil i ofenzivu a jeho střelu hostující gólman zastavil až za brankovou čarou. Rozhodčí na popud asistenta gól uznal.

Další šance Zenit nevyužil, stejně jako na druhé straně Udine nezakončilo přesně rychlé brejky. Prohra 0:1 však Italům k postupu stačila. Účinkování v evropských pohárech tak skončilo v ruském týmu i pro Šírla, který odehrál 71 minut, než přepustil místo útočníkovi Fatihovi Tekkemu.

Ve čtvrtfinálových bojích bude chybět i další favorit CSKA Moskva. Ruský tým nedokázal na hřišti Šachtaru Doněck uhájit jednobrankový náskok z prvního zápasu a prohrál 0:2.

CSKA se tentokrát nemohl spolehnout na kanonýra Vágnera Loveho, který nerozšířil bilanci 11 branek v letošním ročníku Poháru UEFA.

Na hřiště se nepodíval ani jeden z českých fotbalistů. Tomáš Hübschman sledoval zápas z lavičky Šachtaru stejně jako na druhé straně Luboš Kalouda. Tomáš Necid za CSKA nemohl nastoupit, neboť letos již v soutěži hrál za Slavii.

Dál jde také PSG, Dynamo Kyjev a Manchester City

Dalším jistým účastníkem čtvrtfinále je Dynamo Kyjev, které sice podlehlo v Charkovu domácímu celku 3:2, ale díky domácí výhře 1:0 před čtrnácti dny se může radovat z postupu.

Ve zbývajících dvou zápasech se rozhodovalo až v posledních minutách. Manchester City sice měl pohodlný dvougólový náskok z prvního utkání proti Aalborgu na domácí půdě, ale ten během posledních šesti minut odvety dokázal ztratit.

Radost hráčů Paris St. Germain po postupu do čtvrtfinále poháru UEFA.
Radost hráčů Paris St. Germain po postupu do čtvrtfinále poháru UEFA. | Foto: Reuters

Rozhodnout tak musely až penalty, v nichž se nakonec přeci jen radoval Manchester.

Posledním postupujícím se stal Paris St. Germain, který dokázal v poslední desetiminutovce odvety vsítit branku na půdě Bragy, a protože si do Portugalska přivezl z prvního utkání bezgólovou remízu, postupuje právě francouzský celek.

Šachtar Doněck - CSKA Moskva 2:0 (0:0)

Branky: 54. Fernandinho z pen., 70. Adriano. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). První zápas 0:1, postoupil Šachtar.

Zenit Petrohrad - Udine 1:0 (1:0)

Branka: 34. Timoščuk. Rozhodčí: Atkinson (Ang.). První zápas 0:2, postoupilo Udine.

Metalist Charkov - Dynamo Kyjev 3:2 (1:0)

Branky: 29. Sljusar, 56. Jajá, 70. Acevedo - 68. Sabljič, 79. Ninkovič. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). První zápas 0:1, postoupilo Dynamo.

Galatasaray Istanbul - Hamburk 2:3 (1:0)

Branky: 43. Kewell z pen., 49. Baroš - 57. a 60. Guerrero, 90. Olič. Rozhodčí: Proenca (Port.). První zápas 1:1, postoupil Hamburk.

Braga - Paris St. Germain 0:1 (0:0)

Branky: 81. Hoarau. První zápas 0:0, postoupil Paris St. Germain.

Aalborg - Manchester City (0:0)

Branky: 84. Shelton, 90. Jakobsen z pen. První zápas 0:2, postoupil Manchester City.