Baroš zařídil penaltu a postup, Chelsea vyřazena

8. 3. 2008 20:41
Manchester U. - Portsmouth 0:1, Barnsley - Chelsea 1:0
Fotbalisté Barnsley slaví postup v FA Cupu přes Chelsea
Fotbalisté Barnsley slaví postup v FA Cupu přes Chelsea | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisté Portsmouthu šokovali vyprodaný Old Trafford, když vyřadili ve čtvrtfinále FA Cupu Manchester United. Na vítězství hostujícího týmu se podílel také střídající Milan Baroš.

Český reprezentant se na rozdíl od posledního ligového utkání dostal na hřiště. Manažer "Pompey" Harry Redknapp ho sice nezařadil do základní sestavy, ale na trávník ho poslal v 54. minutě.

Vystřídal do té doby nevýrazného Kanua, jenž plnil roli osamoceného hrota. A dobře kouč udělal. Útočník, jenž na jihu Anglie hostuje z Lyonu, předvedl slušný výkon. Jeho rychlost dělala zadákům United velké problémy.

Čtěte o sobotní Premier League:
Matějovský pomohl Readingu, Liverpool znovu vyhrál

Po dvaceti minutách na hřišti byl navíc Baroš faulován v pokutovém území brankářem Kuszczakem a sudí Atkinson nekompromisně ukázal, že se bude kopat penalta. Polského gólmana následně za faul vyloučil.

Vzhledem k tomu, že Kuszcak už o poločase vystřídal zraněnou jedničku van der Saara, neměl manažer domácích Alex Ferguson možnost poslat na hřiště dalšího brankáře. Ostatně nemohl by to udělat, i kdyby ho měl k dispozici, protože již třikrát vystřídal.

K pokutovému kopu se postavil Sulley Muntari, překonal "gólmana-obránce" Rio Ferdinanda a poslal Portsmouth do vedení 1:0. Stejný výsledek vydržel i přes tlak Manchesteru až do konce utkání, a proto se hosté mohou radovat z postupu do semifinále.

United tak přišli o šanci zopakovat ceněný treble z roku 1999, zato Portsmouth se představí v semifinálovém utkání hraném ve Wembley po téměř sedmdesáti letech.

Chelsea vypadla jako Liverpool

Se stejným soupeřem jako Liverpool vypadla v sobotu večer Chelsea. Ani ona se tak nepodívá do semifinále FA Cupu, kam na její úkor postoupilo druholigové Barnsley.

Owen Hargreaves z Manchesteru United v souboji s Lassanou Diarrou z Portsmouthu
Owen Hargreaves z Manchesteru United v souboji s Lassanou Diarrou z Portsmouthu | Foto: Reuters

Londýnský klub nastoupil bez Didiera Drogby a zraněného Petra Čecha, v bráně dostal znovu šanci Carlo Cudicini. Jinak ale postavil kouč Avram Grant kompletní tým.

"Blues" si vytvořili převahu, celkem patnáctkrát vystřelili na bránu soupeře. Přes velkou aktivitu to ale překvapivě byli domácí, kteří jako první vstřelili gól. Povedlo se to v 65. minutě Odejayimu. Nakonec to byla branka jediná, Chelsea už během zbývající půlhodiny nedokázala odpovědět.

Manchester United - Portsmouth 0:1