Baroš zazářil dvěma góly, Jablonec se dál trápí, remizoval s Duklou

24. 10. 2015 19:03
Na lavičce dávat góly nezapomněl. Fotbalový útočník Milan Baroš pomohl Mladé Boleslavi dvěma góly k vítězství nad Slováckem 4:1. Tři body si připsala také Příbram, když vyhrála 2:0 nad Baníkem.
Milan Baroš
Milan Baroš | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Na lavičce dávat góly nezapomněl. Fotbalový útočník Milan Baroš pomohl v 11. kole Synot ligy Mladé Boleslavi dvěma góly k vítězství nad Slováckem 4:1.

Letní posila z Ostravy nastoupila letos poprvé v základní sestavě a a skórovala už ve 4. a 11. minutě. Libor Došek sice snížil, ale výhru domácích potvrdili Jiří Skalák a vlastním gólem Vlastimil Daníček.

Krize dál trápí fotbalistky Jablonce, kteří doma díky penaltě v posledních minutách zachránili alespoň remízu s pražskou Duklou a zápas skončil 3:3. Hosté na severu Čech vedli po dvou trefách Michaela Krmenčíka a brance Lukáše Štetiny 3:1, ale v 79. minutě snížil Martin Doležal a v poslední minutě zařídil domácím aspoň bod z pokutového Tomáš Wágner.

V první půli se z pokutového kopu prosadil také jeho spoluhráč Martin Pospíšil. Jablonec nevyhrál ani v osmém domácím soutěžním utkání sezony a na tři body čeká už čtyři kola. Dukla dokonce ještě o jedno víc.

Tři body si připsala také Příbram, když vyhrála 2:0 nad Baníkem. Ostravští tak zůstali se čtyřmi body poslední. Středočechy v první půli poslal do vedení Jan Rezek, výhru v závěru zpečetil svou první ligovou trefou Antonín Barák. Příbram s Ostravou neprohrála popáté v řadě, nejhorší ligový start Baníku v historii se naopak prohlubuje.

Teplice zvítězily na hřišti nováčka Zlína 2:1 a posunuly se na páté místo neúplné tabulky. Vee 13. minutě otevřel skóre Radim Breite po asistenci Martina Filla, jenž po změně stran přidal druhou branku hostů. "Ševci" už jen snížili díky Lukáši Holíkovi a popáté za sebou v nejvyšší soutěži nevyhráli.

11. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)
20. Rezek, 86. Barák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Kaša, Mičola - Pilík, Zápotočný, Štípek, Hruška. Diváci: 3538.

Ostrava: Pavlenka - Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Lásik (77. Holzer), Mišák - Narh, Kukec, Mičola (56. Szotkowski) - Červenka (46. De Azevedo). Trenér: Korytář.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Hnáníček - Štípek (75. Barák), Pilík, Rezek (85. Tregler), Končal (64. Krameš) - Bednář. Trenér: Tobiáš.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 4:1 (2:1)
4. a 11. Baroš, 65. Skalák, 82. vlastní Daníček - 23. Došek. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Vlasjuk - Příhoda, Marek. ŽK: Bořil - Šumulikovski, Civič, Reinberk. Diváci: 3107.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Vraštil, Kúdela, Bořil - Zahustel, Ščuk, J. Rada, Skalák (89. Klobása) - Magera, Baroš (77. Čermák). Trenér: K. Jarolím.

Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Havlík (71. Daníček), Sadílek (89. Kovář), Civič (80. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.

Fastav Zlín - FK Teplice 1:2 (0:1)
75. Holík - 13. Breite, 61. Fillo. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Peřina. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: Diváci: 4109.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Matejov (63. V. Vukadinovič), Živulič, Holík, Koreš (83. Bartolomeu) - Železník, Poznar. Trenér: Páník.

Teplice: Grigar (27. Slavík) - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite, Vachoušek (89. Matula), Fillo (82. Potočný) - Bratanovič. Trenér: Vavruška.

FK Jablonec - Dukla Praha 3:3 (1:2)
Branky
: 30. Pospíšil z pen., 79. Martin Doležal I., 90. Wágner z pen. - 23. a 35. Krmenčík, 55. Štetina. Rozhodčí: Jech - Kotík, Štěrba. ŽK: Rossi - Krmenčík, Berger, Čajič, Jurendič. Diváci: 1230.

Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Matěj Hanousek - Hübschman - Masopust (46. Tecl), Pospíšil, Rossi (69. Wágner), Mingazov (58. Trávník) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.

Dukla: F. Rada - Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (75. Miloševič) - Berger (89. Koval), Krmenčík (80. Jeřábek), Čajič. Trenér: Kozel.