reklama

Barošův návrat je tu. Útočník začne na střídačce Baníku

Milan Baroš se podruhé vrací do Baníku, objevit by se měl už v utkání s Jihlavou Milan Baroš se podruhé vrací do Baníku, objevit by se měl už v utkání s Jihlavou autor: Dalibor Sosna
Natěšená Ostrava očekává návrat svého fotbalového krále Milana Baroše. Ten začne na střídačce Baníku

Ostrava - Poprvé se Milan Baroš vracel do Baníku na jaře 2013 doslova v roli spasitele. To když rozvázal smlouvu s Galatasaray, kde ho úplně odstavili na slepou kolej. V Ostravě ale Barošův návrat rozpumpoval fotbalovou horečku, pěti svými góly pomohl bývalý reprezentant Baníku k záchraně... A zase zamířil do Turecka.

Teď je na spadnutí kanonýrův návrat číslo 2. V turecké Antalyi měl totiž ze sluníčka radost jen půl roku, pak přišlo těžké zranění kolena. A od prosince nejlepší střelec Eura 2004 marodil.

Nedávno, koncem září, ohlásil Baroš návrat do Baníku, před zahájením reprezentačního bloku zahájil s klubem přípravu. A avizoval, že by mohl na pár minut naskočit už v prvním ligovém utkání, které má Baník na programu. A to je dnes večer od 20 hodin mač proti Jihlavě.

"Jak to s Milanem bude? Rozhodneme se po čtvrtečním večerním tréninku," poznamenal odpoledne sportovní ředitel klubu Radoslav Slončík.

A večer měl dobré zprávy: "Milan se cítí dobře, takže jsme se dohodli, že by měl jít proti Jihlavě na lávku. Ještě uvidíme, jak to bude vypadat na dopoledním rozcvičení," dodal bývalý reprezentant.

Pozice na střídačce samozřejmě dává možnost, že Milan Baroš naskočí do utkání alespoň v jeho průběhu jako náhradník.

Ostravané každopádně doufají, že svou modlu alespoň na pár minut na trávníku uvidí. Však také klub počínající "barošomanie" hned v zárodku využil šikovnou marketingovou akcí. Kdo má Kartu fanouška Baníku, může na Jihlavu zdarma.

A karta, zprvu částí příznivců odmítaná, šla najednou na odbyt jako nikdy. "Už jich mezi lidmi bude skoro čtyři a půl tisíce," podotýká Petr Šafarčík, šéf Baníku.

Karta fanouška už není tak odmítaná

Po nepokojích v minulé sezoně dostal Baník "befelem", že lístky smí distribuovat výhradně prostřednictvím adresného ticketingu.

Kdo si pořídí Kartu fanouška FCB, ten projde na stadion rychle. Kdo ji nemá, měl by si ji koupit v předprodeji. "Fanoušci bohužel nechápou, že při prodeji těsně před zápasem je s adresným ticketingem problém. Při tomhle systému, kdy se zapisují údaje z občanského průkazu, trvá vydání jednoho lístku minutu. I kdybychom na Bazalech otevřeli všech dvacet pokladen, obsloužíte 20 lidí za minutu. To je 1200 za hodinu. A to nestačí," vysvětluje Šafarčík.

Kartu fanouška odmítali ultras i proto, že pro její vydání vyžadoval Baník od žadatele sdělení jeho rodného čísla. Ale to už se změnilo. "Po konzultacích s bezpečnostním manažerem FAČR panem Platilem jsme rodné číslo přestali vyžadovat. A ultras oficiálně svůj protest ukončili. Ale že by se Bazaly vzápětí naplnily, to se bohužel nestalo," říká Šafarčík.

Ten věří, že na fanoušky zafunguje jako magnet jméno Milana Baroše. "Lidi ho milují, přijdou ho povzbudit. Pro Milana ten návrat po zranění nebude snadný, když teď začal pracovat s týmem, je to pro něj po té individuální přípravě fyzicky náročné, ale určitě to dobře zvládne."

Baroš se hlavně vrací do úplně jiného Baníku. Zatímco na jaře 2013 se řešily stamilionové dluhy a akutní hrozba sestupu, teď je podle Šafarčíka ekonomická situace stabilizovaná. A Baník se hřeje na průběžné páté příčce tabulky.

S Barošem útok na Evropu?

"Navzdory tomu, že byl v létě o naše talentované hráče zájem, udrželi jsme kádr pohromadě. Rozjeté je to nadějně, uvidíme ještě, jak zvládneme zbývajících šest podzimních kol, kdy čtyřikrát hrajeme doma. To by měla být výhoda. Když to zvládneme dobře, dokážu si představit, že před jarní částí vyhlásíme i útok na evropské poháry," maluje si Šafarčík příjemnou perspektivu.

Na obzoru už by také mohly být avizované změny ve vlastnické struktuře klubu. "Ještě do konce října by měla proběhnout valná hromada, na níž dojde k personálním změnám v představenstvu a dozorčí radě Baníku. Ale ještě nepůjde o důsledek změn ve vlastnické struktuře. Ty by ovšem mohly přijít na řadu ještě do konce tohoto roku," dodává Šafarčík.

Jaro Baník odehraje na Bazalech, od nové sezony už by se měl stěhovat na zmodernizovaný stadion ve Vítkovicích.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

___

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Hlasujte pro nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Svůj hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

reklama