Bayern doma naděloval. Skácel pomohl brankou k remíze

13. 4. 2008 19:34
Utkání Norimberku s Wolfsburgem bylo po půli zrušeno
Tomáš Galásek v souboji s wolfsburským Ashkane Dejagahou.
Tomáš Galásek v souboji s wolfsburským Ashkane Dejagahou. | Foto: Reuters

Praha - Český fotbalový záložník Rudolf Skácel vstřelil v 28. kole německé Bundesligy branku a pomohl tím Herthě Berlín k remíze na hřišti Bochumi v poměru 1:1.

Osmadvacetiletý hráč se prosadil v polovině první půle, kdy se opřel z pětatřiceti metrů do střely, a ta se později zastavila až v síti jeho krajana Jana Laštůvky.

Samotný gólman domácích pak utkání nedohrál, když ho pro zranění stehenního svalu vystřídal ve druhém poločase Renna. Ze získaného bodu se mohl po závěrečném hvizdu těšit i jeho brankářský kolega Jaroslav Drobný, který v dresu Herthy odchytal celý zápas.

Z vítězství se naopak může radovat Jiří Štajner, který svým výkonem přispěl k vítězství nad Frankfurtem 2:1. O rozhodující branku se postaral minutu před koncem řádné hrací doby Schulz.

Hannover se navíc v tu dobu musel obejít bez vyloučeného hráče Pinta, jenž v průběhu druhé půle inkasoval červenou kartu.

V dresu poražených odehrál celý zápas český útočník Martin Fenin.

Nedařilo se pak ani hráčům Bielefeldu, či Hamburku, jenž podlehli Chotěbuzi, respektive Duisburgu shodně 0:1.

Zatímco reprezentační záložník Hamburku David Jarolím nemohl do utkání kvůli disciplinárnímu trestu zasáhnout, Radim Kučera odehrál za Bielefeld celé utkání.

Ve šlágru kola pak Brémy deklasovaly na svém hřišti Schalke vysoko 5:1 a posunuly se na druhé místo tabulky.

Na branky Baumanna a Sanoga ještě odpověděl ještě v závěru první půle Kevin Kuranyi, ale ve druhém dějství už stříleli jen domácí. Po Rosenbergově zásahu se v závěru ještě dvakrát radoval střídající Ivan Klasnič.

Bayern rozstřílel Dortmund

V neděli však utekl lídr Bundesligy  Bayer Mnichov druhým Brémám na rozdíl deseti bodů. Bavorský klub se po nervydrásajícm čtvrtfinále v Getafe předvedl ve velké formě. Doma rozstřílel Dortmund vysoko 5:0.

O výsledku byl jasno po dvaadvaceti minutách. To už domácí vedli 4:0.  Ve třetí minutě načal Borusii Podolski a záhy přidal druhou trefu Zé Roberto.

Pak přišla chvíle pro hrdinu odvety Getafe, italského forvarda Lucu Toniho, jenž se trefil dvakrát v rozmezí čtyřech minut. Debakl dokonal pátým gólem po přestávce záložník Ottl.

V souboji o pohárové příčky prohrál obhájce titulu Stuttgart 0:3 v Leverkusenu, který se tak o skóre dostal na čtvrté místo před Hamburk.

Pro výhru domácího Bayeru byl klíčový závěr první půle, v němž během čtyřech minut skóroval nejprve Rolfes a po něm Kiessling. Ve druhém dějství pečetil na 3:0 znovu Rolfes.

V Norimberku se nedohrálo

Ve fotbale málo vídaná věc se udála v předehrávce osmadvacátého kola Bundelsigy. Norimberk vedl po první půli 1:0, jenže velká průtrž mračen udělala z hřiště takřka rybník a rozhodčí nakonec po téměř hodinovém váhání zápas před druhým dějstvím ukončil.

Sudí nejprve odložil start druhé pětačtyřicetiminutovky o půl hodiny. S tím že desátá hodina rozhodne, nakonec zhruba dvacet minut po desáté hodině utkání zrušil.

Fotbalisté Norimberku měli šanci se po výhře odpoutat alespoň dočasně ze sestupových pozic. Zápas s Wolfsburgem však budou muset sehrát v náhradním termínu.

Oslavovaným hrdinou mohl být český reprezentační gólman Jaromír Blažek, jenž po faulu Wolfa na Edina Džeka chytil skvělým zákrokem Brazilci Marcelinhovi pokutový kop.

Bavorský klub dostal do vedení v pětatřicáté minutě Rus Ivan Saenko, jemuž však hodně pomohl hrozivou hrubkou švýcarský gólman Diego Benaglio.

Saenkova střela z hranice šestnáctky mu mířila přímo do náručí, brankář si chtěl kluzký míč srazit před sebe, zákrok se mu však nepovedl a střela se od země nakonec odrazila za brankovou čáru.

Pak měl neuvěřitelnou smůlu těsně před přestávkou norimberský záložník Zvjezdan Misimovič. Bosenský reprezentant překonal brankáře, jenže míč se zastavil v louži před brankovou čárou.

O přestávce norimberští správci stadionu vysoušeli hřiště speciálním zařízením, ale jejich boj s přírodním živlem úspěšný nebyl. Proud vody z nebe nad stadionem neustával.

V utkání nastoupil od první minuty vedle Blažka i Tomáš Galásek. Před Janem Kollerem dostal znovu důvěru Řek Charisteas a český útočník tak jen seděl na lavičce. V dresu Wolfsburgu nastoupil na stoperu Jan Šimůnek.