Bayern doma prohrál s Mohučí a letos poprvé na vlastním stadionu ztratil

2. 3. 2016 22:16
Fotbalisté Bayernu Mnichov poprvé v sezoně prohráli na vlastním stadionu. V 24. kole německé ligy podlehli Mohuči 1:2, čtyři minuty před koncem rozhodl Jhon Córdoba.
Jediný gól Bayernu vstřelil Robben.
Jediný gól Bayernu vstřelil Robben. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov poprvé v sezoně prohráli na vlastním stadionu. V 24. kole německé ligy podlehli Mohuči 1:2, čtyři minuty před koncem rozhodl Jhon Córdoba. Druhý Dortmund tak po výhře 2:0 v Darmstadtu stáhl náskok úřadujícího mistra na pět bodů. Hertha Berlín se záložníkem Vladimírem Daridou porazila stejným poměrem Frankfurt, uspěl také obránce Pavel Kadeřábek s Hoffenheimem.

Bayern nezačal v utkání s Mohučí dobře a od 26. minuty prohrával, když Donatiho přihrávka skrz šestnáctku mnichovského celku prošla až k volnému Samperiovi a španělský záložník pohotově zakončil.

V 64. minutě vyrovnal levou nohou Robben, který se v lize trefil poprvé od listopadu a ukončil tak 616 minut trvající půst. Ani to však domácím nestačilo k bodovému zisku, neboť čtyři minuty před koncem třetím gólem v sezoně rozhodl Córdoba, jenž v Mohuči hostuje ze španělské Granady.

Borussia vyhrála počtvrté v řadě

Dortmund vedl na hřišti nováčka Darmstadtu od 38. minuty. Aubameyangovu hlavičku ještě gólman Mathenia vyrazil, na Ramosovo zakončení už ale nestačil. Kolumbijský útočník nastoupil teprve podruhé v sezoně v základní sestavě Borussie k bundesligovému utkání, přesto už se podílel na šesti gólech: čtyři dal a na dva přihrál.

Krátce po přestávce Dortmund zvýšil náskok, po Castrově povedeném pasu oslavil premiérovou trefu v sezoně levý bek Durm. Borussia počtvrté v řadě vyhrála.

Darida se do statistik zapsal žlutou kartou z páté minuty zápasu Herthy s Frankfurtem, střelecky ale týmu nepomohl. Vadit mu to příliš nemuselo, neboť v druhém poločase o výhře Herthy rozhodli Weiser a s 12 brankami nejlepší střelec týmu Kalou. Hertha má tříbodový náskok na čtvrtý Mönchengladbach, který porazil 4:0 Stuttgart, i pátou Mohuč.

Kadeřábek svou šanci neproměnil

Brémy vedly v Leverkusenu už v páté minutě. Po standardní situaci se odrazil míč k Bartelsovi a ten přízemní střelou otevřel skóre. Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji, přesto znovu skórovali hosté. Hattrick si připsal peruánský kanonýr Pizarro a s 99 bundesligovými góly se posunul na druhé místo historické tabulky střelců Werderu před Rudiho Völlera a Franka Neubartha. Na prvního Marca Bodeho ztrácí dvě trefy. Pizzaro se zároveň v 37 letech stal nejstarším střelcem hattricku v německé lize.

K jediné brance domácím pomohl Djilobodji, který si vstřelil vlastní gól. Brémy tak po pěti zápasech bez tříbodového zisku deklasovaly sedmý tým ligy 4:1.

Obránce Kadeřábek se v desáté minutě duelu Hoffenheimu s Augsburgem dostal do šance, jeho hlavička ale mířila těsně vedle branky. O čtvrt hodiny později už se ale mohl radovat z vedení, když po Ochsově přihrávce poprvé od začátku října skóroval Volland.

Domácí ale o náskok ještě před přestávkou přišli. Obránce Süle zahrál ve vápně rukou a nařízenou penaltu proměnil kapitán hostů Verhaegh. Přesto si Hoffenheim došel pro důležité tři body v boji o záchranu, neboť v závěru rozhodl o výhře 2:1 Uth. Hoffenheim ztrácí dva body na Frankfurt, který se nachází na barážové šestnácté pozici.