Bayern má další trofej, v Superpoháru porazil Sevillu 2:1 po prodloužení

25. 9. 2020 0:19
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v Superpoháru UEFA Sevillu 2:1 po prodloužení a po triumfu v roce 2013 v Praze ovládli soutěž podruhé v historii.
Fotbalisté Bayernu juchají se Superpohárem
Fotbalisté Bayernu juchají se Superpohárem | Foto: Reuters

V normální hrací době skončil duel mezi vítězem Ligy mistrů a šampionem Evropské ligy 1:1. Bavorský celek v letošním kalendářním roce získal už čtvrtou trofej, když triumfoval i v Bundeslize a Německém poháru.

V brance poraženého celku místo Tomáše Vaclíka dostal přednost Jasín Bunú. Navzdory pandemii koronaviru se utkání v Budapešti odehrálo před zhruba 20 tisíci diváky.

Andaluské mužstvo vedlo od 13. minuty, kdy David Alaba fauloval v pokutovém území Ivana Rakitiče a z pokutového kopu se nemýlil Lucas Ocampos. Bavorský tým srovnal v 34. minutě. Robert Lewandowski sklepl centr Thomase Müllera na zakončujícího Leona Goretzku.

Po změně stran otočil polský kanonýr Lewandowski skóre, ale jeho branka vinou těsného ofsajdu neplatila. O chvíli později rozhodčí neuznali Mnichovanům další trefu, tentokrát kvůli Lewandowského faulu.

Rozhodnout nakonec mohla Sevilla. V závěru základní hrací doby šel Júsuf En-Nesjrí sám na brankáře Manuela Neuera, který však jeho přízemní střelu vytáhl na roh.

Rozhodnutí přinesl ve 104. minutě Javi Martínez, který do hry naskočil o pět minut dříve. Bunú vyrazil Alabovu ránu jen před sebe a španělský záložník zařídil hlavou vítězství. Sevilla, která získala Superpohár v roce 2006, prohrála rekordní páté finále.

V budapešťské Puskás Aréně mohlo být z 67 tisíc míst zaplněno 30 procent kapacity. Superpohár je prvním duelem, v němž Evropská fotbalová unie (UEFA) otestovala návrat diváků do hlediště.

Fotbalový Superpohár UEFA v Budapešti:

Bayern Mnichov - Sevilla FC 2:1 po prodl. (1:1, 1:1)

Branky: 34. Goretzka, 104. Martínez - 13. Ocampos z pen. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Alaba, Flick (trenér), Hernández - Jordán, Koundé, Fernando, Escudero. Diváci: omezený počet.

Bayern: Neuer - Pavard, Hernández (99. Martínez), Süle, Alaba (112. Boateng) - Goretzka (99. Davies), Kimmich - Sané (70. Tolisso), Müller, Gnabry - Lewandowski. Trenér: Flick.

Sevilla: Bunú - Navas, Carlos, Koundé, Escudero - Jordán (94. Vázquez), Fernando, Rakitič (56. Torres) - Suso (73. Gudelj), De Jong (56. En-Nesjrí), Ocampos. Trenér: Lopetegui.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport