Bayern nezastavil ani rozjetý Frankfurt, vyhrálo i Schalke

10. 11. 2012 17:45
Bayern Mnichov v 11. kole porazil třetí Frankfurt a nadále drží na čele bundesligy luxusní náskok.
Radost Byernu Mnichov. Frank Ribéry otevřel skóre zápasu s Frankfurtem. Mnichov šlágr německé ligy nakonec vyhrál 2:0. | Foto: Reuters

Mnichov - Dosud suverénní Bayern Mnichov porazil ve šlágru 11. kola německé bundesligy třetí Frankfurt 2:0 a s přehledem zůstává na čele soutěže s jasným náskokem.

Sedm bodů za bavorským velkoklubem zůstává druhé Schalke, které doma muselo otáčet zápas s Brémami a vyhrálo 2:1.

Frankfurt v Alianz areně překvapivě vytáhl obranu a nabízel domácím časté brejky, jenže ti se dlouho nemohli prosadit. Skóre zápasu otevřel až ve 44. minutě zápasu Ribéry.

Na konečných 2:2 zvýšil třináct minut před koncem z penalty Alaba a svým gólem stanovil nový rekord německé ligy.

Bayern má po jedenácti kolech skóre 32:4 a vyhrál deset z jedenácti duelů.

Schalke otočilo zápas s Brémami

Ani Theo Gebre Selassie v sestavě Brém nepomohl k bodům na hřišti v Gelsenkirchenu.

Brémy sice na půdě favorita vedly, ale Schalke po přestávce během deseti minut zásluhou Neustädtera a Draxlera skóre otočilo.

Augsburgu chyběl kvůli zranění stehna Jan Morávek.

Do zápasu, který vyhrál Dortmund zásluhou dvou branek kanonýra Lewandowského 3:1 ze střídačky nezasáhl ani Milan Petržela.

Augsburg - Dortmund 1:3
Branky: 82. Mölders - 51. a 70. Lewandowski, 9. Reus

Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 2:0
Branky: 44. Ribéry, 77. Alaba z pen.

Düsseldorf - Hoffenheim 1:1
Branky: 4. Kruse - 39. Joselu

Freiburg - Hamburk 0:0

Schalke - Brémy 2:1