Bayern nezbrzdila ani zima, ligové jaro zahájil výhrou

24. 1. 2014 22:35
Fotbalisté Bayernu Mnichov potvrdili dominanci v německé lize a její druhou část zahájili výhrou 2:0 na hřišti třetího Mönchengladbachu.
Mario Götze nasměroval Bayern k další výhře. Ke gólu mu gratuluje Thiago Alcantara. | Foto: Reuters

Mönchengladbach - Fotbalisté Bayernu Mnichov potvrdili dominanci v německé lize a její druhou část zahájili výhrou 2:0 na hřišti třetího Mönchengladbachu. Suverénní obhájce titulu vede tabulku o deset bodů před Leverkusenem.

Bayern brzy nechal zapomenout na sobotní porážku 0:3 v závěrečné zimní přípravě v Salcburku. Už v sedmé minutě otevřel skóre Mario Götze po zpětné přihrávce Thomase Müllera. Útočník bavorského mužstva pak sám v 53. minutě z penalty upravil na 2:0 pro hosty.

Svěřenci Pepa Guardioly tak vyhráli devátý bundesligový duel za sebou s minimálně dvěma vstřelenými góly. Mönchengladbach naopak utrpěl první domácí porážku v této sezoně a po víkendu může přijít o třetí pozici.