Bayern opět vyhrál a dotáhl se na Dortmund s Leverkusenem

24. 8. 2013 21:30
Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli i třetí zápas nového ročníku Bundesligy, když díky gólům Francka Ribéryho a Arjena Robbena v poslední půlhodině porazil v derby Norimberk 2:0.
O výhře Bayernu rozhodli v závěrečné půlhodině zápasu Franck Ribéry (na obrázku) a Arjen Robben. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov zdolali ve třetím kole německé ligy v bavorském derby Norimberk 2:0 a zůstávají mezi čtyřmi týmy se stoprocentní bodovou bilancí.

První místo v tabulce udržel s nejlepším skóre Dortmund, devět bodů má i Leverkusen díky výhře 4:2 nad Mönchengladbachem a Mohuč po triumfu 2:0 nad Wolfsburgem.

Bayern dlouho zahazoval šance

Bayern, který zatím pod novým trenérem Pepem Guardiolou hledá optimální formu, předváděl dlouho jen zahozené šance.

David Alaba poslal slabou penaltu do náruče brankáře Raphaela Schäfera, na gólmana nevyzrála po přestávce ve velké šanci ani debutující posila z Dortmundu Mario Götze a střídající Thomas Müller.

V 69. minutě se však prosadil po centru Philippa Lahma hlavou Franck Ribéry a rozhodl. O devět minut po samostatné akci zvýšil o tyč Arjen Robben.

Brankář Manuel Neuer se o 99. čisté konto v bundeslize nemusel strachovat. Útočník Norimberku Tomáš Pekhart zůstal na lavičce a ani ve třetím kole si první bundesligové minuty v tomto sezoně nepřipsal.

Divoký zápas v Hoffenheimu

Divoký duel sehrál Freiburg v Hoffenheimu. Domácí poslal v deváté minutě do vedení Sejad Salihovič, ale ještě během oslav ho sudí vyloučil za facku protihráči.

Za čtyři minuty srovnal Oliver Sorg a na další vedoucí gól Hoffenheimu z kopačky Kevina Vollanda ze 25. minuty odpověděl opět čtyři minuty nato slovenský reprezentant Karim Guédé.

Ještě do poločasu se stihl vyrovnat počet hráčů na hřišti, když byl po dvou žlutých kartách během minuty vykázán záložník Francis Coquelin.

Za protesty musel poté na tribunu kouč hostů Christian Streich.

Po přestávce padlo po brance na každé straně a v nastavení dostal červenou kartu ještě útočník Freiburgu Admir Mehmedi. Závěr odehrál jeho spoluhráč Pavel Krmaš.

I Mohuč je stále stoprocentní

Na nevydařená úvodní dvě kola navázal v den 50. výročí prvního zápasu bundesligy Hamburk, ze který až v nastavení nastoupil záložník Petr Jiráček.

Severoněmecký klub prohrál na hřišti Herthy Berlín 0:1 a po třech kolech má na kontě jeden bod.

Naopak ligový nováček Hertha, v jejímž dresu nebyl ani na lavičce stoper Roman Hubník, má díky dnešní Ramosově vítězné trefě ze 74. minuty na kontě po třech zápasech sedm bodů. Jde o nejlepší start do ligy v historii klubu.

Mohuč s obráncem Zdeňkem Pospěchem v základní sestavě udržela i po zápasu s Wolfsburgem stoprocentní bilanci díky dvěma gólům z druhé půle. Za soupeře odehrál posledních 23 minut záložník Jan Polák.

Leverkusen sice ve druhé půli přišel o dvougólové vedení, dalšími dvěma trefami si ale zajistil výhru 4:2. Špatně začal ročník pro Schalke, které podlehlo 1:2 Hannoveru a se skóre 4:9 má zatím jediný bod.

Výsledky 3. kola:

Bayern Mnichov - Norimberk 2:0 (69. Ribéry, 78. Robben), Hannover - Schalke 2:1 (15. Huszti z pen., 42. Diouf - 55. Szalai), Hoffenheim - Freiburg 3:3 (9. Salihovič z pen., 25. Volland, 77. Strobl - 13. Sorg, 29. Guédé, 66. Freis), Leverkusen - Mönchengladbach 4:2 (28. a 61. Sam, 23. Kiessling z pen., 72. Gonzalo Castro - 54. Stranzl, 57. Arango), Mohuč - Wolfsburg 2:0 (60. Choupo-Moting, 78. N. Müller), Hertha Berlín - Hamburk 1:0 (74. Ramos).

1. Dortmund 3 3 0 0 7:1 9
2. Leverkusen 3 3 0 0 8:3 9
3. Bayern Mnichov 3 3 0 0 6:1 9
4. Mohuč 3 3 0 0 7:3 9
5. Hertha Berlín 3 2 1 0 9:3 7
6. Brémy 3 2 0 1 2:1 6
7. Hannover 3 2 0 1 4:4 6
8. Hoffenheim 3 1 2 0 10:6 5