31. 1. 2016 19:52
Stále nedaří Wolfsburgu, který jen remizoval s Kolínem nad Rýnem.
Robert Lewandowski (2016)
Robert Lewandowski (2016) | Foto: Reuters

Mnichov - Bayern Mnichov zvítězil v 19. kole německé fotbalové ligy nad Hoffenheimem 2:0 a drží si v čele tabulky pohodlný osmibodový náskok. Naopak se stále nedaří Wolfsburgu, který jen remizoval s Kolínem nad Rýnem.

Bayern byl od prvních minut utkání proti Hoffenheimu jasně lepším týmem, dlouho ho však brzdila špatná produktivita. Těsně mimo dvakrát pálil Arjen Robben, proti Lewandowskému výborně zasáhl brankář Neumann.

Polský útočník se prosadil v 33. minutě, kdy ho centrem z levé strany našel Diego Costa. V závěru poločasu sice zahrozil na druhé straně Kramarič, ale Neuera nepřekonal.

Naopak po přestávce pokračoval tlak Bayernu, Neumann svůj tým podržel proti střele Alonsa i hlavičce Lewandowského z následného rohu. Kanonýr Bayernu měl během čtvrthodiny na hlavě další dvě šance, druhý gól však přidal až v 66. minutě po přesné přihrávce Lahma.

Pojistit vítězství Bayernu ještě mohl Vidal, který trefil tyč, utkání však nakonec skončilo výsledkem 2:0. V dresu Hoffenheimu odehrál celý zápas český obránce Pavel Kadeřábek.

Zatímco Bayern tak kráčí za obhajobou titulu z minulé sezony, loňský vicemistr z Wolfsburgu je až sedmý. Wolfsburg v 19. kole nedokázal vyzrát na Kolín nad Rýnem a jen remizoval 1:1. Domácí přitom vedli po brance Draxlera, o výhru je ale připravila povedená trefa Modesteho.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:

Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 1:1 (68. Draxler - 75. Modeste), Bayern Mnichov - Hoffenheim 2:0(33. a 66. Lewandowski).