17. 8. 2011 23:12
Play off LM: Bayern - Curych 2:0, Maccabi - Genk 2:1
Arjen Robben přispěl k výhře Bayernu gólem a asistencí.
Arjen Robben přispěl k výhře Bayernu gólem a asistencí. | Foto: Reuters

Mnichov - Dlouhou cestu, která má skončit příští rok na jaře ve finále Ligy mistrů v domácí Allianz aréně, úspěšně zahájili fotbalisté Bayernu Mnichov.

V úvodním utkání play off milionářské soutěže doma zdolali FC Curych 2:0 a jsou tak blízko postupu do základní skupiny.

Svěřenci Juppa Heynckese se dostali do vedení již v osmé minutě, když se netypicky hlavou prosadil záložník Bastian Schweinsteiger.

Výborný Horváth by podle Vrby ještě měl na reprezentaci
Dánský tisk: FC Katastrofa byla v Parkenu ponížena
Arsenal porazil Udine, Benfika remizovala v Twente

Hubený náskok se německému favoritovi povedlo navýšit až v osmnáct minut před koncem. Svůj typický gól vstřelila nizozemská hvězda Arjen Robben.

Bayern mohl vyhrát i vyšším rozdílem, svůj den ale neměl kanonýr bavorského velkoklubu Mario Gomez, který neproměnil několik vyložených šancí.

O postup bude v odvetě bojovat Genk s českým reprezentantem Danielem Pudilem. Belgický klub prohrál v úvodním zápase 4. předkola na hřišti Maccabi Haifa 2:1.

Pudil odehrál celý zápas na kraji obrany.

Velmi malou šanci na postup do Ligy mistrů má švédské Malmö, jehož branku v zápase na půdě Dinama Záhřeb hájil český gólman Dušan Melichárek.

Domácí Dinamo dominovalo a zvítězilo 4:1. Malmö tak nenavázalo na skvělý počin z předchozího předkola, v němž vyřadilo slavný Glasgow Rangers.

Hodně práce bude mít rovněž španělský Villareal. Žlutá ponorka totiž prohrála v dánském Odense 0:1.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Wisla Krakov - APOEL Nikósie 1:0 (0:0)
Branka: 71. Malecki. Rozhodčí: Lannoy (Fr.).

Maccabi Haifa - Genk 2:1 (2:0)
Branky: 8. Amaša, 29. Dvališvili - 61. Barda. Rozhodčí: Stark (Něm.).

Dinamo Záhřeb - Malmö 4:1 (1:1)
Branky: 4. a 61. z pen. Sammir, 56. Rukavina, 84. Bečiraj - 17. Mehmeti. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

Nemistrovská část:

Odense - Villarreal 1:0 (0:0)
Branka: 84. Andreasen. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

Bayern Mnichov - FC Curych 2:0 (1:0)
Branky: 8. Schweinsteiger, 72. Robben. Rozhodčí: Nikolajev (Rus.). ČK: 90.+1 Béda (Curych).