Ribéry po návratu pomohl k výhře, nezaváhal ani Dortmund

13. 9. 2014 17:47
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v utkání 3. kola německé ligy Stuttgart 2:0, do sestavy bavorského klubu se vrátil Franck Ribéry a hned dal gól.
Franck Ribéry oslavil svůj návrat po zranění gólem
Franck Ribéry oslavil svůj návrat po zranění gólem | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v utkání 3. kola německé ligy Stuttgart 2:0, druhý gól vsítil Franck Ribéry, který odehrál své první ligové minuty od dubna. Nezaváhal ani vicemistr z Dortmundu, nad Freiburgem, v jehož základní sestavě figurovali Vladimír Darida a Pavel Krmaš, vyhrál 3:1.

Úřadující bundesligový mistr se do první šance dostal ve 14. minutě, Müllerovu střelu vyrazil brankář Ulreich na roh. Do vedení se tak Bayern dostal až o třináct minut později - k odraženému míči se ve vápně dostal Mario Götze a vstřelil svůj první gól v sezoně.

Bayern byl i nadále pilnější v ofenzivním snažení, obrana Stuttgartu ale vzdorovala. Blízko druhé brance byli domácí v 75. minutě, kdy nejprve Xabi Alonso trefil břevno a Lewandowského dorážka skončila na tyči. Nakonec se z gólu radovali o deset minut později, trefil se Franck Ribéry, jenž se vrátil do sestavy Bayernu po zranění a odehrál první minuty v této sezoně.

Dortmund byl od začátku utkání s Freiburgem aktivnějším týmem, dostal se hned do několika vážných šancí. V 34. minutě otevřel skóre po Grosskreutzově pasu Kolumbijec Adrián Ramos, který do Borussie v létě přišel z berlínské Herthy. Na 2:0 zvýšil o sedm minut později japonský útočník Šindži Kagawa, jenž se do Dortmundu vrátil po dvouletém působení v Manchesteru United.

Na začátku druhého dějství ukázal povedený zákrok domácí gólman Weidenfeller, když Schmidovu hlavičku vytáhl nad branku. V 78. minutě na 3:0 přesprintoval půl hřiště Pierre-Emerick Aubameyang a skóroval po pouhých třech minutách na hřišti. V závěru na konečných 3:1 upravil Oliver Sorg.