reklama

VIDEO Bayern představil Guardiolu. Ten spustil německy

Trenér Pep Guardiola se na své první tiskové konferenci v Bayernu Mnichov uvedl v němčině. youtube.com
Trenér Pep Guardiola byl oficiálně představen v Bayernu Mnichov.

Praha - Vedení Bayernu Mnichov v pondělí oficiálně představilo nového kouče Pepa Guardiolu, jenž nahradil ve funkci nahradil odcházejícího Juppa Heynckese.

"Je to jako dar. Je radost tady být," neskrýval Guardiola potěšení z nového angažmá v Bayernu, jemuž se upsal do roku 2016.

Úvodní tisková konference probíhala v úsměvné náladě i díky tomu, že Guardiola mluvil obstojně německy. "Guten Tag und Grüss Gott," pozdravil a pokračoval ve více či méně jistém přednesu v německém jazyce.

Studiu němčiny se věnoval téměř rok poté, co odešel z Barcelony a žil v New Yorku.

Do novinářské místnosti v Allianz Aréně se tísnilo okolo 250 žurnalistů a zaznamenávalo ji 50 televizních a rozhlasových štábů. Podle mluvčího to byla vůbec největší tiskovka v dějinách klubu.

Na velkou výzvu je připraven

42letý kouč, jenž v letech 2008 až 2012 dovedl Barcelonu ke čtrnácti trofejím, řekl, že po veleúspěšném období v katalánském velkoklubu potřeboval novou výzvu. Tou by právě obhajoba pozice nejlepšího evropského klubu současnosti mohla být.

"Doba mého působení v Barceloně byla úžasná, potřeboval jsem ale novou výzvu. A tu mi Bayern dal. Jsem na ni připraven a udělám maximum," řekl Guardiola.

Tlak si uvědomuje

Slavná historie a zářná současnost jej však také zavazuje k zisku dalších trofejí. Zvlášť, když jeho předchůdce Heynckes vyhrál v minulé sezoně neměckou ligu, pohár i Ligu mistrů.

"Toho tlaku jsem si vědom. Musím ho respektovat a žít s ním," uvedl smířlivě.

Mužstvo poprvé povede na středečním tréninku. Na novou akvizici se prý přijde podívat až 50 tisíc fanoušků. Výtěžek z prodeje vstupenek za symbolických pět eur poputuje na pomoc obětem nedávných povodní.

reklama