Bayern prohrál s výběrem MLS, padla i Barcelona

Aktualizováno 7. 8. 2014 10:07
Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli v přátelském utkání v Portlandu s výběrem hvězd zámořské ligy MLS 1:2.
Podívejte se na sestřih zápasu | Video: youtube.com

Portland (USA) - Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli v přátelském utkání v Portlandu s výběrem hvězd zámořské ligy MLS 1:2. Vítězný gól vstřelil v 70. minutě bývalý hráč Bayernu Landon Donovan. Trenér Pep Guardiola šetřil členy zlatého německého týmu z mistrovství světa a na hřiště je poslal až v závěru.

Gólem se v dresu Bayernu uvedla nová posila - Polák Robert Lewandowski, který před sezonou přišel z Dortmundu. Po změně stran ale vyrovnal Bradley Wright-Philips a Donovan strhl vedení na stranu domácího výběru.

Guardiola pak přece jen nasadil své největší hvězdy, ale Bastian Schweinsteiger po několika minutách odkulhal po ostrém zákroku soupeře. Trenér Bayernu domácím vyčítal přílišnou tvrdost, dokonce po zápase odmítl svému protějšku Calebu Porterovi podat ruku.

Premiéra nevyšla Bravovi

Porážkou zahájila přípravu také katalánská Barcelona. Na porážce 0:1 s Neapolí měl hlavní podíl brankář Claudio Bravo, který začal své působení v Barceloně chybou. Chilský gólman, jenž zazářil na mistrovství světa v Brazílii, nedosáhl v 79. minutě na dalekonosnou střelu Blerima Džemailiho z více než 30 metrů.

Bravo připustil, že na vině byla menší koncentrace. "Užíval jsem si pohodový zápas, měl jsem málo práce a nic složitého. Ten gól byla moje chyba, jednoznačně jsem se přestal soustředit. Zatím jsem toho moc nenatrénoval, ale to mě neomlouvá," uvedla posila ze San Sebastianu, který za brankáře inkasoval 12 milionů eur.

"Něco takového se nestalo poprvé, chyby dělá každý gólman," dodal Bravo, který v prvním poločase výborně zasáhl proti pokusu Marka Hamšíka. Kouč Luis Enrique si z gólmanovy minely nedělal hlavu. "Kdyby útočníci proměnili své šance, tak bychom se o tom vůbec nebavili," řekl nový trenér Barcelony.