Bayern remizoval s Brémami.Senzační Mohuč znovu vyhrála

ČTK ČTK, Red Spo
12. 9. 2010 21:35
Bayern Mnichov - Brémy 0:0, Mohuč - Kaiserslautern 2:1

Praha - Fotbalisté Wolfsburgu prohráli v 3. kole německé ligy v Dortmundu 0:2 a jsou stále bez bodu. Podobně jsou na tom Schalke a Stuttgart, který v sobotu neudržel vedení ve Freiburgu, kde nakonec podlehl 1:2.

Vstup do sezony zatím příliš nevyšel ani mistrovskému Bayernu, který ve šlágru kola remizoval bez branek s Werderem Brémy, podruhé za sebou nevyhrál a nevstřelil gól.

Loňský německý mistr Wolfsburg, který byl i díky zvučným letním posilám považován za jednoho z favoritů, zažívá bídný start do sezony.

Svěřenci nového anglického trenéra Steva McClarena v Dortmundu ztratili zápas v první polovině druhého poločasu, v kterém inkasovali od tureckého záložníka Sahina a Japonce Kagawy.

Schalke potřetí v sezoně padlo, Hoffenheim stále v čele
Fanoušků Barcy je nejvíce na světě, zájem o Real klesá

Bayern, který v minulém kole překvapivě prohrál 0:2 na půdě nováčka Kaiserslauternu, nepřesvědčil ani tentokrát.

Před výkopem sice 69 tisíc diváků zazpívalo "Happy Birthday" k pětašedesátinám klubové legendě Franzi Beckenbauerovi, ale dárek v podobě vítězství od domácích hráčů "Císař" nedostal.

V minulé sezoně šestý Stuttgart poslal do vedení v 27. minutě ruský útočník Pogrebňak. V 58. minutě však domácí útočník Cissé čtvrtým ligovým gólem v sezoně vyrovnal a zápas otočil dvacet minut před koncem záložník Schuster.

Až osm minut před koncem přišli o třetí výhru v sezoně fotbalisté Hamburku, kteří nakonec na svém stadionu jen remizovali 1:1 s Norimberkem.

Domácí s Davidem Jarolímem v záloze a brankářem Jaroslavem Drobným na lavičce poslal do vedení po hodině hry nizozemský obránce Mathijsen. V 82. minutě však z penalty vyrovnal Argentinec Pinola.

Leverkusen s obráncem Michalem Kadlecem dokázal smazat dvoubrankové manko v Hannoveru, kde díky brance útočníka Helmese z poslední minuty vybojoval remízu 2:2.

Hostům výrazně pomohl hannoverský obránce Pogatetz, který byl už ve 37. minutě vyloučen po druhé žluté kartě.

Hoffenheim a Mohuč bez ztráty bodu

Prvního bodu v sezoně se dočkali fotbalisté Frankfurtu, kteří deklasovali Mönchengladbach na jeho hřišti 4:0. Dvěma góly se blýskl řecký útočník Gekas, jeho konkurent Martin Fenin zůstal pouze na lavičce.

Fotbalisté Mohuče prožívají velmi dobrý start do německé ligy. Po třech kolech mají spolu s Hoffenheimem jako jediní plný počet devíti bodů, a to i zásluhou nedělní výhry 2:1 v derby s nováčkem z Kaiserslauternu.

Kaiserslautern, který rovněž předchozí dva ligové zápasy vyhrál, přitom šel ve 20. minutě po gólu Lakiče do vedení, které si dlouho hlídal.

Ovšem domácí v rozmezí dvou minut otočili skóre a korunovali tak předchozí dvě překvapivá vítězství nad Stuttgartem a Wolfsburgem.

Mohuč se přitom musela kvůli problémům se zády obejít bez záložníka Jana Šimáka, hostům zase chyběl Jan Morávek. Třetí z Čechů Jan Šimůnek zůstal jen na lavičce Kaiserslauternu.