Bayern s náhradníky nezvládl Superpohár, ten slaví Borussia

13. 8. 2014 19:54
Německý Superpohár získává po výhře 2:0 Borusia Dortmund. Bayern nastoupil s řadou náhradníků.
Borussia slaví zisk Superpoháru
Borussia slaví zisk Superpoháru | Foto: Reuters

Dortmund - Bez Robbena, Ribéryho a dalších opor dokormidloval v německém Superpoháru Pep Guardiola Bayern Mnichov jen k prohře 0:2 a trofej získala domácí Borussia Dortmund.

O góly se postarali Mchitarjan a Aubameyang.

Z týmu německých mistrů světa se v základní sestavě Bayernu objevili jen brankář Neuer, obránce Boateng a útočník Müller.

Volno dostali i Robben s Ribérym, zato dres hostů oblékl polský kanonýr Lewandowski, jehož ještě nedávní dortmundští obdivovatelé vítali pískotem. Lahm s Götzem usedli jen na lavičku.

Ve 23. minutě Armén Mchitarjan hladce prošel rozhozenou obranou hostí a překonal Neuera. Po změně stran sice přišli na hřiště další dva hrdinové z Brazílie Lahm a Götze, ale Bayernu to nepomohlo. Naopak v 62. minutě přidal hlavou druhý gól Aubameyang z Gabonu.

Bayern navíc přišel o zraněného Javiho Martíneze. Španěl, s nímž trenér Pep Guardiola počítal do role šéfa obrany, odstoupil s podezřením na přetržený vaz v koleně.