Bayern s přehledem porazil bezzubé béčko Barcelony

24. 7. 2013 20:31
Fotbalisté Bayernu Mnichov v repríze semifinále loňského ročníku Ligy mistrů s přehledem porazili 2:0 katalánskou Barcelonu.
FC Bayern Mnichov - FC Barcelona
FC Bayern Mnichov - FC Barcelona | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov v repríze semifinále loňského ročníku Ligy mistrů s přehledem porazili 2:0 FC Barcelonu. Katalánský celek ale přijel do Bavorska s třetiligovým béčkem.

Za vítěze se v úvodu zápasu trefil kapitán Lahm, v závěru pak po rychlé křídelní akci Mandžukič. Domácí tak vítězstvím splnili povinnost, když triumfem získali do svého držení pohár Uliho Hoenesse, šéfa klubu.

Utkání začalo podle papírových předpokladů náporem domácího Bayernu. Už ve 4. minutě zahodil tutovku Robben, který nezužitkoval na malém vápně pas Ribéryho.

O deset minut později už se ale zaplněná Allianz Aréna mohl radovat z prvního gólu. Na Ribéryho centr si naskočil Lahm a překonal brankáře Pinta. "Barcelona nebyla kompletní, ale vítězství je důležité kvůli sebevědomí a také získáváme rytmus," uvedl francouzský záložník po zápase.

Nudu ukončil gólem Mandžukič

Messi se spoluhráči z B týmu si s dobře organizovanou hrou soupeře nevěděli rady. Naopak mohli inkasovat. Adriano ale po Müllerově přihrávce v šestnáctce před Robbenem včas ukopl balón.

Ojedinělou akci Barcelony předvedl před koncem poločasu Tello, který si navedl míč na pravou a vypálil těsně vzdálenější tyče Neuera.

Po přestávce oba týmy prostřídaly sestavy včetně gólmanů a nehrál se už tak pohledný fotbal. V 62. minutě měl zajímavou šanci Mandžukič, kterého našel Ribéry zcela volného v pokutovém území, ale jeho střelu vychytal brankář Oier.

Guardiola je zatím v Německu spokojený

Když už se zdálo, že se utkání jen dohraje do konce, udeřil po perfektní přihrávce Alaby Madžukič. Pečetil tak mnichovské vítězství 2:0. "Pro mě to byl výjimečný zápas. Celý život jsem byl v Barceloně, jako hráč a jako trenér," prohlásil Guardiola, který nastoupil do Bayernu po ročním volnu a zatím si vede dobře. "Jsem rád, že si nemám na co stěžovat," dodal zkušený stratég.

Zápas s Barcelonou dostal jako dodatečný dárek k loňským šedesátinám prezident Bayernu Hoeness. Veškerý výtěžek z utkání ve výši 2,5 milionu eur (téměř 65 milionů korun) věnuje podle agentury SID na dobročinné účely.