Bayern si zastřílel proti Mohuči a dál stíhá vedoucí Lipsko

31. 8. 2019 17:36
Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili ve 3. kole německé ligy Mohuč 6:1 a mají nadále dvoubodovou ztrátu na vedoucí Lipsko.
Alphonso Davies střílí šestý gól Bayernu Mnichov
Alphonso Davies střílí šestý gól Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Zatímco v předchozích dvou zápasech nastřílel všech pět branek bavorského velkoklubu Robert Lewandowski, tentokrát se prosadilo šest různých střelců včetně polského kanonýra.

Obhájci titulu nevstoupili do zápasu ideálně, už v 6. minutě si na centr naskočil Jean-Paul Boetius a hlavou poslal Mohuč do vedení. Bayern ale ještě do přestávky otočil skóre, poté co se akrobaticky prosadil Benjamin Pavard a po něm v nastaveném čase z přímého volného kopu David Alaba.

Domácí navýšili vedení v 54. minutě díky hlavičce Ivana Perišiče a na něj o deset minut později navázal Kingsley Coman. Čtvrt hodiny před koncem vypálil Lewandowski a šestým gólem v sezoně oslavil nedávné prodloužení smlouvy, diváky v Allianz Areně krátce na to potěšil i Alphonso Davies.

Bayern vysokou výhrou navázal na poslední vzájemné utkání obou celků na jaře, kdy rovněž na domácí půdě zvítězil 6:0.

Německá fotbalová liga - 3. kolo: Bayern Mnichov - Mohuč 6:1 (36. Pavard, 45.+1 Alaba, 54. Perišič, 64. Coman, 78. Lewandowski, 81. Davies - 6. Boetius), Freiburg - Kolín nad Rýnem 1:2 (40. vlastní Czichos - 52. Modeste, 90.+2 Skhiri), Leverkusen - Hoffenheim 0:0, Schalke - Hertha Berlín 3:0 (38. vlastní Stark, 48. vlastní Rekik, 86. Kenny), Wolfsburg - Paderborn 1:1 (56. Brekalo - 12. Oliveira-Souza),

1. Lipsko 3 3 0 0 9:2 9
2. Bayern Mnichov 3 2 1 0 11:3 7
3. Wolfsburg 3 2 1 0 6:2 7
4. Leverkusen 3 2 1 0 6:3 7
5. Dortmund 2 2 0 0 8:2 6
6. Freiburg 3 2 0 1 7:3 6
7. Mönchengladbach 3 1 1 1 4:4 4
8. Hoffenheim 3 1 1 1 3:3 4