Bayern zaskočil United a na Old Trafford si veze výhru

30. 3. 2010 22:40
Bayern Mnichov - Manchester United 2:1
Ivica Olič rozhodl o výhře Bayernu.
Ivica Olič rozhodl o výhře Bayernu. | Foto: Reuters

Mnichov - Výhrou 2:1 vstoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů fotbalový Bayern Mnichov, který si na vlastním hřišti poradil s rozjetým Manchesterem United, a pomstil se tak za prohrané finále této soutěže z roku 1999.

O první branku utkání se přitom postaral Wayne Rooney, jenž nejprve v úvodu zápasu poslal United do vedení. Kanonýr Manchesteru ale deset minut před koncem zápasu zároveň zařídil i vyrovnání Bayernu, když do vlastní brány ztečoval přímý kop Ribéryho. V nastavení pak o výhře Němců rozhodl Ivica Olič.

Bayern, jenž nastoupil bez zraněné opory Arjena Robbena, tak bude mít v odvetě, která se za týden hraje na Old Trafford, dobrou šanci na postup.

Rooney, který se vrátil do sestavy po drobnějším zranění, se poprvé ukázal již ve druhé minutě a hned gólově. Nani rozehrál standartní situaci, anglický forvard se uvolnil od Demichelise a z bezprostřední blízkosti tečovaný centr umístil do branky.

Po této studené sprše se role tvůrce hry ujal Bayern, avšak dlouho se nemohl střelecky prosadit, i když zejména Ribéry byl hodně aktivní. Paradoxně tak byl nebezpečnější Manchester, který dokonce Nanim nastřelil břevno.

I v druhé půli se snažil Bayern tlačit, ale stejně jako v prvním poločase většina jeho šancí končila před šestnáctkou Manchesteru.

Nakonec se ale podařilo německému klubu vyrovnat a poté i zápas otočit, když z přímého kopu střílel Ribéry a jeho bránu za záda van der Sara ztečoval Wayne Rooney. V nastavení pak po samostatné akci vystřelil Bayernu vítězství Olič.

V semifinále se vítěz tohoto dvojutkání střetne s lepším z dvojice Olympique Lyon a Girondins Bordeaux, tedy dvou francouzských týmů, jež se utkaly v druhém úterním čtvrtfinálovém zápase.

Bordeaux, za nějž nastoupil v základní sestavě i Jaroslav Plašil, si z Lyonu veze nepříjemnou porážku 1:3 a v odvetě to bude mít hodně těžké.

Do vedení v zápase šel brankou Lisandra Lyon, ale krátce po jeho gólu srovnal Chamakh.

Rozdílový gól utkání ale vsítil v osmatřicáté minutě po chybě obrany Bordeaux Bastos, který propálil Carrase. Ten se musel před střelci Lyonu sklonit ještě jednou, když v 77. minutě přidal Lisandro z penalty svůj druhý gól.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Úvodní čtvrtfinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Olympique Lyon - Bordeaux 3:1 (2:1)

Branky: 10. a 77. z pen. Lisandro, 32. Bastos - 14. Šamach. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 40.500.

Bayern Mnichov - Manchester United 2:1 (0:1)

Branka: 77. Ribéry, 90.+2 Olič - 2. Rooney. Rozhodčí: De Bleeckere (Belg.). Diváci: 60.000.