reklama

Bayern získal ze Šachtaru Brazilce Douglase Costu

Douglas Costa Douglas Costa autor: Reuters
Čtyřiadvacetiletý Brazilec přichází za 30 milionů eur (asi 818 milionů korun) ze Šachtaru Doněck a s německým mistrem podepsal smlouvu do června 2020.

Mnichov - Fotbalisty Bayernu Mnichov posílil ofenzivní záložník Douglas Costa. Čtyřiadvacetiletý Brazilec přichází za 30 milionů eur (asi 818 milionů korun) ze Šachtaru Doněck a s německým mistrem podepsal smlouvu do června 2020.

Costa se stal sedmým nejdražším hráčem v historii bundesligy a čtvrtou nejdražší akvizicí Bayernu. Bavorský klub zaplatil více jenom za Javiho Martíneze (40 milionů eur), Maria Götzeho (37) a Maria Gómeze (35).

"Dneska se mi splnil sen. Jsem hrdý, že teď mohu hrát za Bayern, kterým prošlo mnoho slavných brazilských hráčů. Těším se na skvělý tým a udělám všechno, abych naplnil očekávání," uvedla nová posila pro web Bayernu.

Do Šachtaru přestoupil Costa v lednu 2010 z Grémia. V ukrajinském klubu se stal klíčovým hráčem a pomohl ke dvanácti trofejím včetně pěti mistrovských titulů. Celkově brazilský reprezentant za doněcký celek odehrál 203 soutěžních zápasů a dal 38 gólů.

reklama