reklama

Beckenbauer: Němci by mohli Anglii porazit na penalty

Franz Beckenbauer Franz Beckenbauer autor: Reuters
Beckenbauer: Za předchozí kritiku Anglie se omlouvám

Johannesburg - Hrají nakopávanou, moc to fotbal nepřípomíná. Taková ostrá slova vyslal v úvodu mistrovství světa na adresu anglické fotbalové reprezentace Franz Beckenbauer.

Bývalému německému reprezentantovi se nelíbila vystoupení Angličanů proti USA a Alžírsku, kdy tým Albionu jen remizoval. Nyní se však uznávaný expert svému rivalovi omluvil.

Čtěte také: Osmifinále nabídne bitvu rivalů i duely outsiderů

Před vzájemným osmifinálovým střetnutí svých zemí proto uklidnil už tak vyhecované emoce.

"Za ten výrok se omlouvám. Anglii i její fotbal mám rád," citují ho stránky BBC.

Foto: Anglie - Slovinsko a USA - Alžírsko Foto: Anglie - Slovinsko a USA - Alžírsko Prohlédněte zde

"Možná to byla unáhlená reakce, protože mě její herní projev zpočátku trochu zklamal. Také jsem měl asi špatnou náladu," doplnil.

Kdyby tak Německo postoupilo znovu na penalty, žertoval

Angličané si postup zajistili až díky výhře 1:0 proti Slovinsku. Společně s ní pak postoupilo i USA.

"Před mistrovstvím jsem Anglii považoval za jednoho z největších favoritů. Mají skvělý tým a výborného kouče. Fabio Capello je jeden z nejzkušenějších trenérů a proto jsem byl asi z těch dvou vystoupení zklamaný. To opravdu hráli mizerně, ale proti Slovinsku už byl vidět pokrok," míní Beckenbauer.

Jak moc se reprezentace Albionu zlepšila se ukáže v neděli, kdy se utkají právě s Německem, vítězem skupiny D.

"Na neděli se už těším. Myslím, že to bude zajímavý zápas. Jen škoda, že na sebe narazíme už teď. Zápasy takovéhoto kalibru se hodí spíše do semifinále," lituje Beckenbauer.

Ten si nicméně nezapomněl na závěr do svého protivníka rýpnout a podotknout, že by mohl vývoj utkání dospět až k pokutovým kopům. Penalty totiž Angličanům nevychází a proti Německu takto vypadli na MS v roce 1990 i na Euru o šest let později.

"Byl by to zážitek pro fanoušky. Remíza, nastavení a potom pokutové kopy. A samozřejmě postup Německa. Ba ne, omlouvám se," dodal s úsměvem.

reklama