reklama

Beckham chce být jako Giggs. Za PSG nebude hrát pokaždé

David Beckham se svým dresem číslo 32. David Beckham se svým dresem číslo 32. autor: Reuters
Hvězdný fotbalista David Beckham neočekává, že za svůj nový klub Paris St. Germain bude nastupovat v každém zápase.

Paříž - Hvězdný fotbalista David Beckham neočekává, že za svůj nový klub Paris St. Germain bude nastupovat v každém zápase. Sedmatřicetiletý anglický záložník by však ve Francii rád napodobil podobně staré bývalé spoluhráče z Manchesteru United Ryana Giggse (39 let) a Paula Scholese (38), kteří jsou i ve svém věku oporami.

"Hráči jako Giggs a Scholes za United nehrají pokaždé, ale když nastoupí, tak mají na hru mužstva velký vliv. Rád bych je v tom napodobil a byl i nadále úspěšný," řekl Beckham novinářům.

Bývalý kapitán anglické reprezentace upoutal velkou pozornost médií, když se poslední lednový den upsal na pět měsíců bohatému PSG s tím, že celý svůj plat věnuje na dětskou charitu v Paříži. Nyní touží dokázat, že jeho příchod nebyl pouze reklamním tahem a bude platný také na hřišti.

Beckham: Chci být šampionem a vyhrávat trofeje

"Chci být šampionem a vyhrávat trofeje. Tahle mentalita je mi vlastní po celou kariéru a nikdy se nezmění," utvrdil bývalý hráč United, Realu Madrid, AC Milán a Los Angeles Galaxy.

Právě za úřadujícího šampiona severoamerické Major League Soccer odehrál v prosinci loňského roku poslední soutěžní zápas, během ledna pak trénoval s londýnským Arsenalem. "Cítím se velmi dobře. Bude mi však ještě trvat minimálně několik týdnů, než se vyrovnám s rychlostí spoluhráčů, ale myslím, že se vždycky držím v docela dobré kondici," prohlásil Beckham.

Podle trenéra PSG Carla Ancelottiho by si hvězdná posila mohla v týmu lídra francouzské ligy odbýt soutěžní debut za deset dní proti Sochaux.

reklama