reklama

Beckham věří ve finále Argentině. Díky Messimu vyhraje 3:1

Podle Davida Beckhama ve finále rozhodnne individualita Lionela Messiho. Podle Davida Beckhama ve finále rozhodnne individualita Lionela Messiho. autor: Reuters
Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham se těší před finále mistrovství světa mezi Německem a Argentinou zejména na Lionela Messiho.

Rio de Janeiro - Bývalý kapitán anglické fotbalové reprezentace David Beckham se těší před finále mistrovství světa mezi Německem a Argentinou zejména na Lionela Messiho.

V kádru evropského týmu se podle něj nenachází žádný výjimečný hráč. I proto tipuje, že Argentina vyhraje 3:1. Zápas sledujte v online reportáži ZDE.

"Německo šlo do turnaje se zkušeným mužstvem, proto nebyla většina překvapena, že se dostali tak daleko. Nemají žádnou mimořádnou hvězdu, ale mají dobrý tým, který funguje dohromady," uvedl Beckham, jenž si na MS zahrál třikrát.

Kostarika a Kolumbie hrály výborně

Argentina má podle něj řadu talentovaných hráčů, kteří hrají s velkou vášní.

"Lionel je však jednoduše znamenitý. Dělá lidem velkou radost tím, jak hraje. Co jej činí mimořádným, je, že je taky dobrý týmový hráč. Má skvělé individuální schopnosti, vítězství pro něj ale znamená vše a když jeho spoluhráči střílejí góly, je první, kdo jim gratuluje," pochválil hvězdu Barcelony.

Devětatřicetiletý Beckham, jenž nastoupil ke 115 reprezentačním zápasům, si celý letošní šampionát v Brazílii chválil. "Bylo skvělé, jak hrála mužstva jako Kostarika nebo Kolumbie. Výbornými výkony se světu navíc ukázalo hned několik mladých hráčů."

Rodríguezův gól byl nejhezčí

To platí zejména pro kolumbijského záložníka Jamese Rodrígueze, který se šesti góly vede před finálovým utkáním tabulku střelců MS.

"Jeho trefa proti Uruguayi byla pro mě nejkrásnější na celém turnaji. Už před šampionátem jsem o něm něco slyšel a hodně lidí mi říkalo, že je velký talent. Že v tomto věku odehrál takový zápas na MS ukazuje, jak moc talentovaný skutečně je. Má před sebou velkou budoucnost," poznamenal Beckham.

reklama