reklama

Beckham volil nejlepší jedenáctku MS.Shodnete se s ním?

Hlasujte pro nejlepší hráče fotbalového MS

Johannesburg - Hvězdný anglický fotbalista David Beckham vybral pro server yahoo.com ideální sestavu právě skončeného mistrovství světa v JAR.

Zařadil do ní čtyři španělské mistry světa, držitele Zlatého míče pro nejlepšího hráče turnaje Uruguayce Diega Forlána, ale i svého spoluhráče z anglické reprezentace Ashleyho Colea.

Beckham na turnaji působil pouze jako člen anglické výpravy, protože kvůli zranění nemohl hrát. Měl tak více času sledovat, jak si vedou ostatní týmy.

Čtěte také:
Blatter zkritizoval finalisty: Kam se podělo fair play?
Španělé se opili už v šatně, Nizozemci spílali sudímu
Sázkaři sázeli na MS jako diví. Neúčast Čechů nevadila

V brance se mu nejvíce líbil Uruguayec Fernando Muslera. "V reprezentaci debutoval teprve nedávno, ale vedl si skvěle a chytit i dvě penalty v rozstřelu s Ghanou. Ukázal, že má na nejvyšší úroveň," hodnotil Beckham.

Do obrany zařadil španělské šampiony Sergia Ramose a Carlese Puyola a překvapivě ghanského kapitána Johna Mensaha a na levý bek svého spoluhráče Colea. A to i přesto, že Anglie vypadla již v osmifinále.

Obrazem: Španělský triumf oslavovali v Havaně i Madridu Obrazem: Španělský triumf oslavovali v Havaně i Madridu Prohlédněte zde

"Líbil se mi i Fabio Coentrao, ale Ashley je pro mě nejlepší levý bek na světě a dokazoval to i tady na šampionátu. Neustále běhal, skvěle bránil a i útočil. A Mensah byl velkým lídrem ghanské obrany, kterou nejen dobře řídil, ale sám se vrhal do všeho po hlavě," vysvětlil Beckham.

Každý tým potřebuje svého Xaviho

Do zálohy by prý mohl ze španělského týmu vybrat snad kohokoli, nakonec dal ale přednost Xavimu. "Každý tým potřebuje hráče jako je Xavi. Je hnacím motorem a zároveň dává do hry myšlenku. Miluju jeho hru," chválil Beckham Xaviho. 

MS: Nizozemsko - Španělsko Xavi v akci Foto: Reuters

Dále jej v záloze doplnil německými reprezentanty Bastianem Schweinsteigere, Thomasem Müllerem a Nizozemcem Wesleyem Sneijderem. "Müller se Schweinsteigerem zahráli proti nám skvěle a hráli tak po celý turnaj. Sneijder mi pak imponuje zahráváním standardních situací," dodal Beckham.

Ani v útoku neměl problém s volbou. K Španělu David Villovi zařadil nejlepšího hráče turnaje podle FIFA Uruguayce Diega Forlána.

"Měl jsem to štěstí, že jsem s ním mohl hrát v jednom klubu. Už v Manchesteru ukazoval, jaký má talent a to se ještě každým rokem zlepšuje. Tady měl skvělý turnaj. A Villa? To je hrozba pro každou obranu. Má smrtící instinkt," uzavřel Beckham své hodnocení.

Sestava fotbalového MS 2010 podle Davida Beckhama:
Základní sestava: Fernando Muslera (Urug.) - Segio Ramos (Šp.), John Mensah (Ghana), Carles Puyol (Šp.), Ashley Cole (Angl.) - Thomas Müller (Něm.), Xavi (Šp.), Bastian Schweinsteiger (Něm.), Wesley Sneijder (Niz.) - David Villa (Šp.), Diego Forlán (Urug.).
Náhradníci: Michael Bradley (USA), Maicon (Braz.), Lionel Messi (Arg.).

Vyberte si svou jedenáctku také Vy

Svou nejlepší jedenáctku letošního MS vybíráte také Vy, čtenáři portálu aktualne.cz. Zatím Vaše hlasování kopíruje výběr novinářů, kteří přiřknuli Zlatý míč, trofej pro nejlepšího hráče šampionátu, uruguajskému útočníku Diegu Forlánovi.

V "týmu snů" má pak za spoluhráče téměř kompletní španělskou obranu, kterou doplňuje Němec Philipp Lahm. Ideální zálohu tvoří nizozemská ofenzivní esa Wesley Sneijder a Arjen Robben doplněné o pyrenejského tvůrce Xaviho a německého Bastiena Schweinsteigera. Partnerem v útočném tandemu má Forlánovi být rovněž pětigólový střelec David Villa.

Hlasovat můžete ZDE:

Průběžná sestava MS 2010 podle čtenářů aktualne.cz:
Základní sestava: Iker Casillas - Sergio Ramos, Gerard Pique, Carles Puyol (všichni Šp.), Philipp Lahm (Něm.) - Arjen Robben, Wesley Sneijder (oba Niz.), Xavi (Šp.), Schweinsteiger (Něm.) - David Villa (Šp.), Diego Forlán (Urug.).
Náhradníci: Maarten Stekelenburg (Niz.), Maicon (Braz.), Giovanni van Bronckhorst (Niz.), Andrés Iniesta (Šp.), Lionel Messi (Arg.), Mesut Özil, Thomass Müller (oba Něm.).

Sestava MS 2010 podle agentury Reuters:
Základní sestava: Richard Kingson (Ghana) - Maicon (Braz.), Gerard Pique, Carles Puyol (oba Šp.), Philipp Lahm (Něm.) - Xavi (Šp.), Bastian Schweinsteiger (Něm.), Wesley Sneijder (Niz.), Andrés Iniesta (Šp.) - Diego Forlán (Urug.), David Villa (Šp.).
Náhradníci: Manuel Neuer (Něm.), Sergio Ramos (Šp.), Diego Lugano (Urug.), Giovanni van Bronckhorst, Arjen Robben (oba Niz.), Thomas Müller, Miroslav Klose (oba Něm.).

Sestava MS 2010 podle serveru ESPN:
Základní sestava: Eduardo (Portug.) - Philipp Lahm (Něm.), Ryan Nelsen (Nový Zél.), Carles Puyol (oba Šp.), Carlos Salcido (Mex.) - Thomas Müller (Něm.), Xavi (Šp.), Bastian Schweinsteiger (Něm.), Wesley Sneijder (Niz.) - Diego Forlán (Urug.), David Villa (Šp.).
Náhradníci: Justo Villar (Par.), Maxi Pereira (Urug.), Lucio (Braz.), John Mensah (Ghana), Fabio Ceontrao (Port.), Mark Van Bommel (Niz.), Xabi Alonso (Šp.), Arhen Robben (Niz.), Mesut Özil (Něm.), Robinho (Braz.), Miroslav Klose (Něm.).

reklama