reklama

Běhali jako moje babička, sepsul AC vicepremiér. Vrať se k politice, opáčil Gattuso

Gennaro Gattuso (AC Milán) Gennaro Gattuso (AC Milán) autor: Reuters
Trenér fotbalistů AC Milán Gennaro Gattuso se rozhodl odehrát nedělní zápas italské ligy na hřišti Lazia Řím bez střídání. Po remíze 1:1 za to sklidil kritiku od italského vicepremiéra a ministra vnitra Mattea Salviniho, který je velkým fanouškem milánského celku. Podle kouče by se ale Salvini měl držet politiky a do fotbalu se neplést.

AC Milán v Římě vedl, ale pak nedotáhl několik brejků a v nastavení dostal vyrovnávací gól na konečných 1:1. Salviniho to naštvalo. Divil se, proč Gattuso v utkání ani jednou nevystřídal, aby poslal do hry čerstvé hráče.

"Nechápu, na co čekal. Na prodloužení? Bylo tam několik hráčů, kteří byli viditelně vyčerpaní. Fabio Borini už běhal jako moje babička," řekl Salvini televizi Top Calcio 24. "Nemusím mít zkušenosti trenéra, abych to poznal. To zjistí i běžný fanoušek, zatímco si doma u televize dělá těstoviny," dodal.

Gattuso si kritiku nenechal líbit. Podle něj má Itálie dost svých problémů na to, aby vrcholný politik měl čas na komentování fotbalu. "Já se nevyjadřuji k politice, protože jí nerozumím. Takže mu mohu vzkázat jen to, aby se držel politiky. Naše země má tolik problémů a vicepremiér mluví o fotbale… To ukazuje, že jsme opravdu ve špatné situaci," prohlásil Gattuso.

reklama