reklama

Bek Rojo novou posilou United, do Sportingu za něj jde Nani

Marcos Rojo v dresu Argentiny na MS v souboji s německým Müllerem. Marcos Rojo v dresu Argentiny na MS v souboji s německým Müllerem. autor: Reuters
Argentinský fotbalový reprezentant Marcos Rojo je novou posilou Manchesteru United, kam přestoupí ze Sportingu Lisabon.

Lisabon - Argentinský fotbalový reprezentant Marcos Rojo je novou posilou Manchesteru United, kam přestoupí ze Sportingu Lisabon. Oba celky dnes potvrdily, že se dohodly na odstupném za čtyřiadvacetiletého levého obránce.

Mělo by se jednat o 20 milionů eur (asi 559 milionů korun). Opačným směrem míří na hostování portugalský záložník Nani, který před sedmi roky přestoupil do United právě ze Sportingu.

Odchovanec Estudiantes Rojo hraje v Evropě od roku 2011. Přes Spartak Moskva se dostal do Sportingu a zařadil se mezi opory. Vybojoval si tam účast na mistrovství světa, kde patřil do základní sestavy Argentiny a přispěl tak ke stříbrným medailím.

Sporting byl k Rojově přestupu donucen třetí stranou a to společností Doyen Sports, která vlastní 75 procent práv na hráče. Argentinec kvůli přestupu odmítl trénovat, na což portugalský celek zareagoval dohodou s Manchesterem. K uzavření transferu zbývá již jen zdravotní prohlídka a podpis smlouvy.

reklama