1. 9. 2008 19:06
Baník Ostrava - Slavia Praha 2:3 (1:2)
Takto fandí příznivci Baníku Ostrava.
Takto fandí příznivci Baníku Ostrava. | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Pražská Slavia se díky výhře 3:2 na hřišti Baníku Ostrava v dohrávce 5. kola první fotbalové ligy posunula na druhé místo tabulky.

Domácí tým sice hnalo dopředu více než 15 tisíc diváků, ale Slavia začala trochu aktivněji a už po čtvrthodině hry se dočkala vedoucího gólu.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Matěj Krajčík poslal z pravé strany přesný centr na nabíhajícího Tomáše Necida, Neuwirth na míč nedosáhl a mladý reprezentant v dresu Slavie hlavou nekompromisně zavěsil.

Dostane se Sparta i letos až do finále? (Ilustrační foto)
Dostane se Sparta i letos až do finále? (Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec
Čtěte více:
Sparta zvládla derby. Žižkov poslal do kolen Slepička
Sparta zklamala i sebe. Neatraktivní, přiznal Lavička

Hosté po vedoucí brance ještě více ožili a Belaid po další přesné přihrávce Krajčíka mířil levačkou jen těsně vedle.

Ve 22. minutě už se ale tuniský záložník trefil přesně. Švento svým centrem našel přesně Belaidovu nohu, a ten z voleje tvrdou přízemní střelou propálil Vaška v ostravské brance - 2:0.

Baník dokázal rychle odpovědět

Baník ale bleskově vrátil úder. Hned minutu poté Svěrkošovu střelu gólman Vaniak jen vyrazil k Tomáši Mičolovi, který dostal míč do sítě.

Pak se hra znovu trochu zklidnila a do konce poločasu si fanoušci už příliš vzrušení neužili.

16. Č. Budějovice 1:11 2

Ostrava se od začátku druhé půle hnala za vyrovnáním, ale Svěrkošův přímý volný kop ze třiceti metrů výborně zlikvidoval Martin Vaniak. Svěrkoš neuspěl ani o pár minut později nebezpečnou hlavičkou, další rána mu vůbec nesedla.

A tak se z protiútoku mohli radovat Pražané. Tijani Belaid překvapivě napřáhl zpoza vápna a tvrdou bombou k pravé tyči nedal Vaškovi šanci.

Na vyrovnání už domácí neměli

Domácí kouč Karel Večeřa poslal za nepříznivého stavu na hřiště čerstvého Roberta Zehera, který dokázal rozhýbat obranu Slavie.

Dvacet minut před koncem právě Zeher vypustil dělovku na Vaniaka, který míč vyrazil jen před sebe, a Václav Svěrkoš bezmocného brankáře v klidu přehodil.

Baník se sice snažil o vyrovnání, ale Slavia častěji držela míč a vyrážela do nebezpečných protiútoků. V jednom z nich Švento pronikl po koncové čáře až skoro před branku, ale nepřihrál přesně.

Domácí se do očekávaného závěrečného tlaku nedostali, a když Ostravané nevyužili ani poslední náznak šance po dalekonosném centru Rudolfa Otepky, tři body si z atraktivního duelu odvezli do Prahy slávisté.