Belgičané v Lize národů deklasovali šesti góly Polsko, Nizozemci mají druhou výhru

8. 6. 2022 23:20

Belgičtí fotbalisté deklasovali v Lize národů doma v Bruselu 6:1 Polsko a odčinili úvodní debakl od Nizozemska. "Oranjes" dnes ve druhém kole uspěli ve Walesu po divokém závěru 2:1 a uhájili vedení ve skupině A4.

Belgičané už v páté minutě trefili tyč a naznačili, že hodlají napravit pět dnů staré selhání. Po půlhodině hry však 76. gólem v národním dresu prokázal formu polský kanonýr Lewandowski. Ještě do pauzy nicméně vyrovnal Witsel a bezmocné hosty ve druhém poločase zasypal druhý tým světového žebříčku pěti góly. Dva z nich vstřelil střídající Trossard. Svěřenci Roberta Martíneze se tak dostali na druhou příčku skupiny.

V Cardiffu byl až do nastaveného času jediným úspěšným střelcem záložník Koopmeiners, který dostal Nizozemce do vedení v 50. minutě. V divokém závěru nejprve po centru srovnal Norrington-Davies, ale radost Walesu chvíli nato zmrazil rovněž gólem hlavou Weghorst.

Nizozemský tým tak uspěl i podruhé, byť dnes postrádal kapitána Van Dijka. Od kouče Louise van Gaala dostal obránce Liverpoolu po náročné sezoně volno.

Ve skupině B se Ukrajina sužovaná válkou a po neúspěchu v kvalifikaci o mistrovství světa dočkala výhry. V Dublinu o ní rozhodl Cygankov, jenž přišel do druhého poločasu a hned se prosadil.

Fotbalová Liga národů - 2. kolo:

Skupina A4:

Belgie - Polsko 6:1 (1:1)

Branky: 74. a 80. Trossard, 43. Witsel, 60. De Bruyne, 85. Dendoncker, 90.+4 Openda - 29. Lewandowski.

Wales - Nizozemsko 1:2 (0:0)

Branky: 90.+2 Norrington-Davies - 50. Koopmeiners, 90.+4 Weghorst.

1. Nizozemsko 2 2 0 0 6:2 6
2. Belgie 2 1 0 1 7:5 3
3. Polsko 2 1 0 1 3:7 3
4. Wales 2 0 0 2 2:4 0