reklama

Belgický fotbalista Mertens zemřel po zástavě srdce

Gregory Mertens (1991 - 2015) Gregory Mertens (1991 - 2015) autor: Sportskeeda Football via Twitter
Belgický obránce Grégory Mertens z Lokerenu, který v pondělním utkání rezervních týmů proti Genku utrpěl zástavu srdce, dnes v nemocnici zemřel.

Brusel - Belgický obránce Grégory Mertens z Lokerenu, který v pondělním utkání rezervních týmů proti Genku utrpěl zástavu srdce, dnes v nemocnici zemřel. O úmrtí čtyřiadvacetiletého fotbalisty informovaly internetové stránky klubu.

Mertens zkolaboval po dvaceti minutách zápasu. Nejprve se ho pokoušeli pomocí defibrilátoru oživit doktoři obou klubů, následně i lékaři z přivolané sanitky. Rozhodčí okamžitě utkání ukončil a stoper byl převezen do nemocnice v Genku, kde byl uveden do umělého spánku.

Hráčův stav se však postupně zhoršoval a rodina se po poradě s lékaři rozhodla pro odpojení od přístrojů, které Mertense držely při životě.

"Dnes se stalo něco, co si nikdo nedokázal představit, a příliš brzy se loučíme s Grégorym Mertensem," uvedl klub v prohlášení. "Jsme fotbalový klub, všichni v našem okolí žijí fotbalem, jenže někdy se stane něco, kdy si uvědomíte, že fotbal je jenom sport. Dnes je přesně takový den."

Mertens hrál v Lokerenu od loňského ledna, předtím působil v Cercle Bruggy. V minulosti nastupoval za belgickou reprezentaci do 21 let a na kontě má také několik startů v Evropské lize.

reklama