reklama

Belgie uhranula Ščasného. Může vyřadit Argentinu, míní kouč

Budou se radovat belgičtí fanoušci z překvapivého postupu přes Argentinu? Nedivil bych se, říká Zdeněk Ščasný. Budou se radovat belgičtí fanoušci z překvapivého postupu přes Argentinu? Nedivil bych se, říká Zdeněk Ščasný. autor: Reuters
Čeští trenéři Zdeněk Ščasný a František Straka předpovídají vývoj dvou sobotních čtvrtfinálových zápasů na MS.

Praha - Jedno velké překvapení se podle českého trenéra Zdeňka Ščasného může odehrát v sobotu na světovém šampionátu ve fotbale. Zkušený kouč se domnívá, že černý kůň turnaje Belgie má velkou šanci poslat domů favorizované Argentince v čele s Lionelem Messim.

Svěřenci Marka Wilmotse v dosavadním průběhu mistrovství Ščasného nadchli. "Přiznávám, že Belgie se mi líbí opravdu moc. Asi nejvíc společně s Chile a Mexikem. Belgičané podle mě mohou Argentinu vyřadit, nedivil bych se tomu a podle dosavadních výkonů by mi to přišlo i zasloužené," řekl trenér prvoligových Teplic v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Belgičané českého trenéra uchvátili svými individuality i herním stylem. "Proti Američanům v osmifinále předváděli vynikající přechod do útočné fáze. Mají i výbornou organizaci hry," doplnil Ščasný.

Straka: I Messi je jenom člověk

Argentinci naopak nejlepší dojem v uplynulých zápasech neudělali. "Hrají takový úsporný fotbal a spoléhají na své rozdílové hráče, tedy především Messiho, který to vždy, když teče do bot, vezme na sebe. Je schopný čehokoli a může zase rozhodnout, proti Belgii to ale bude mít hodně těžké," uvedl Ščasný.

Ani současný lodivod Slovanu Bratislava František Straka nevidí v tomto čtvrtfinále jasného favorita. A také on se přidává ke kritice Argentiny.

"Hodně mě zklamali, myslel jsem, že budou dominantní, ale oni nehrají nic světoborného. Zatím je vždy spasil Messi, ten už ale může být čím dále unavenější po tom, co všechno v sezoně absolvoval. Všechno to stojí na něm, ovšem i on je jen člověk," poznamenal Straka.

Nizozemci si s Kostarikou poradí

Ve druhém sobotním čtvrtfinále, v němž se pozdě večer utká Nizozemsko s Kostarikou, už je favorit jednoznačnější. Robben a spol. by podle Ščasného a Straky měli postoupit do semifinále.

"Myslím, že to bude zajímavé utkání a Kostarika může kousat. Přesto věřím Nizozemcům, jejich kádr má o něco větší kvalitu," řekl Straka. "V tomhle utkání žádné překvapení nečekám, Nizozemci ukázali hodně dobré pasáže a předchozí zápasy zvládli poměrně s přehledem. A zvládnou i tenhle," doplnil Ščasný.

reklama