reklama

Belgie z bezpečnostních důvodů zrušila dnešní zápas se Španělskem

Dnes se Belgičané rozhodně radovat nebudou. Zápas se Španěly se totiž neuskuteční. Dnes se Belgičané rozhodně radovat nebudou. Zápas se Španěly se totiž neuskuteční. autor: Reuters
V návaznosti na nedávné teroristické útoky v Paříži se dnes sousední Belgie rozhodla z obav o bezpečnost zrušit přípravné utkání se Španělskem.

Brusel - Belgický fotbalový svaz zrušil z bezpečnostních důvodů dnešní přípravný zápas se Španělskem. Doporučila to vláda. První tým světového žebříčku měl nastoupit proti úřadujícím mistrům Evropy od 20:45 v Bruselu, pořadatelé očekávali návštěvu 50.000 diváků.

Belgie po pátečních teroristických útocích v Paříži zpřísnila bezpečnostní opatření. Za útoky v Paříži, jež si vyžádaly 129 obětí, údajně stojí Belgičan marockého původu Abdelhamid Abaaoud, který je nyní na útěku, zřejmě v Sýrii. Belgická policie v pondělí zasahovala v bruselské čtvrti Molenbeek.

"Vláda nás (v pondělí) večer oslovila s doporučením, aby se zápas se Španělskem v kontextu zvýšené hrozby teroristického útoku nehrál. Po konzultacích s dalšími organizacemi a se španělským týmem se federace rozhodla utkání zrušit," uvedl v prohlášení fotbalový svaz. "Chápeme zklamání fanoušků, ale za těchto okolností si nemůžeme dovolit žádné riziko," dodali belgičtí funkcionáři.

Podle trenéra španělské reprezentace Vicenteho del Bosqueho hosté v Belgii strach necítili. "Trénovali jsme (v Bruselu) stejně jako před jakýmkoli jiným zápasem. Chtěli bychom hrát, hráči jsou zklamaní, ale chápu, že pokud panují obavy a nelze zaručit bezpečnost, musíte utkání zrušit," řekl Del Bosque před návratem do Madridu.

reklama