reklama

Benítez odmítá vinu: Nechat sedět opory? To bylo v pořádku

Zamyšlený Rafael Benítez. Zamyšlený Rafael Benítez. autor: Reuters
V derby proti Queens Park Rangers nehráli Mata, Hazard, Ramires a Ashley Cole.

Londýn - Už se zdálo, že by Rafael Benítez mohl konečně získat na svou stranu fanoušky Chelsea, když přišel ve středu večer šok. Blues poprvé od začátku prosince v lize prohráli, způsob jakým se to stalo, ale příznivce modrých pořádně nazlobil.

Chelsea prohrála doma na Stamford Bridge s posledním celkem tabulky Queens Park Rangers 0:1. A Benítez sklidil vlnu kritiky. Do utkání totiž nenasadil několik opor základní sestavy. Jen na lavičce zůstali Eden Hazard, Juan Mata, Ashley Cole či Ramires. Naopak do úvodní jedenáctky se podíval například Němec Marko Marin, který v soutěžním ročníku neodehrál prakticky nic.

Benítez: Nemůžeme pořád spoléhat na opory

Španělský trenér, jemuž kvůli zraněnému tříslu chyběl český brankář Petr Čech, po zápase svůj omyl tvrdošíjně odmítal.

"Byli jsme unavení a udělali nějaké změny. Chtěl jsem dát šanci jiným hráčům. Nelituji toho, protože se nemůžeme spoléhat v každém zápase na tytéž fotbalisty," uvedl Benítez.

"Ještě když hrajete doma proti týmu ze dna tabulky, tak prostě musíte věřit všem svým hráčům, že to zvládnou. Já jim věřil," dodal kouč Chelsea. Blues po porážce přišli o třetí místo tabulky, na kterém je vystřídal Tottenham.

Redknapp: Byl to fantastický výkon

Trenér hostujících Rangers Harry Redknapp byl nadšený. "Moji hráči nechali na hřišti všechno a dočkali se odměni. Zasloužili jsme si to, byl to fantastický výkon," radoval se zkušený lodivod. Queens Park Rangers díky druhé výhře v sezoně dohnali v tabulce předposlední Reading. Zůstávají však o skóre poslední.

reklama