reklama

Benzema byl kvůli sexuálnímu videu vyloučen z francouzské reprezentace

Karim Benzema Karim Benzema autor: Reuters
Útočník Realu Madrid byl vyloučen z národního týmu kvůli skandálu, při kterém měl údajně podílet na vydírání svého spoluhráče z reprezentace Mathieu Valbueny sexuálním videem.

Praha - Útočníkovi Karimu Benzemovi hrozí, že kvůli skandálu kolem sexuálního videa nebude hrát na domácím Euru 2016. Francouzská fotbalová federace jej ve čtvrtek kvůli jeho údajné roli při vydírání Mathieu Valbueny dočasně vyloučila z národního týmu.

O Benzemově suspendaci do vyřešení případu rozhodl prezident Francouzské fotbalové federace (FFF) Noël Le Graet. "Je to čistě mé rozhodnutí, ne výkonného výboru nebo etické komise. Karim Benzema nebude hrát za Francii, dokud se případ nějak nevyvine, dokud v něm nebude něco nového," řekl Le Graet na tiskové konferenci.

Pokud se sedmadvacetiletý forvard Realu Madrid dokáže očistit, může se do národního výběru vrátit. Le Graet, jenž dříve Benzemu hájil, označil své rozhodnutí za "srdcervoucí". Reprezentační trenér Didier Deschamps jeho nařízení akceptoval. Stejně jako sám Benzema, který rozhodnutí respektuje a plně podporuje prezidenta Le Graeta.

Podle agentury Reuters se podobné případy mohou ve Francii táhnout měsíce, takže existuje reálné riziko, že aféra do začátku Eura neskončí. "Apeluji na soudní systém, aby urychlil proces, aby tihle dva kluci mohli společně stanout před soudem a také před francouzskou federací. Pak by suspendace mohla skončit," řekl prezident svazu.

Reprezentační trenér Didier Deschamps jeho nařízení akceptoval. Kvůli aféře nenominoval Benzemu ani Valbuenu k listopadovým přípravným zápasům proti Německu a Anglii. Další přípravu hrají pořadatelé ME v březnu a podle Le Graeta nic nestojí v cestě Valbuenově přítomnosti v týmu. "Neudělal přece nic špatného. On je v tomto případu obětí," řekl na adresu drobného záložníka Lyonu.

Trest pro Benzemu přišel v době, kdy se mu střelecky daří, v posledních dvou zápasech za Real vstřelil pět gólů. S 27 brankami z 81 zápasů je jasně nejlepším francouzským kanonýrem ze současných reprezentantů. Druhý Olivier Giroud z Arsenalu má na kontě jen 13 gólů.

Benzema podobně o nominaci přišel už minule

Lyonskému rodákovi Benzemovi hrozí, že kvůli mimosportovnímu skandálu přijde už o druhý velký turnaj. V roce 2010 ho tehdejší reprezentační trenér Raymond Domenech vynechal z nominace na mistrovství světa v JAR poté, co byl společně se spoluhráčem Franckem Ribérym vyšetřován za sex s nezletilou prostitutkou.

Mluví se ale o tom, že Benzema měl hrát roli zprostředkovatele mezi vyděračem a Valbuenou. Útočník proto dokonce v jedné fázi vyšetřování strávil noc v cele.

Sám Benzema přitom jakékoliv zapojení do vydírání Valbueny popírá, ovšem pokud by se jeho vina prokázala u soudu, mohl by skončit až na pět let za mřížemi.

reklama