reklama

Benzema může na Euro, soud zrušil nařízení o zákazu kontaktu s Valbuenou

Karim Benzema. Karim Benzema. autor: Reuters
Útočník Realu Madrid, který měl být zapleten do případu vydírání Mathieu Valbueny, byl zproštěn zákazu styku s vydíraným fotbalistou.

Praha - Francouzský fotbalový útočník Karim Benzema byl v pátek zproštěn zákazu kontaktu s Mathieu Valbuenou. Může se tak zúčastnit nadcházejícího domácího Eura 2016.

Osmadvacetiletý fotbalista přitom kvůli kauze strávil v listopadu noc ve vazbě a byl obviněn ze spiknutí a zapojení do organizovaného zločinu.

Podle Valbueny se ho jeho reprezentační spoluhráč snažil loni v říjnu přesvědčit, aby se sešel s muži, kteří záložníka Lyonu kvůli sexuálnímu videu natočenému na mobilní telefon vydírali. Na videu měl být zachycen právě Valbuena.

"Tvrdil mi, že to viděl. Přísahal na život své dcery. Říkal, že je to žhavé," uvedl Valbuena na podzim před soudem. Benzema byl kvůli aféře v prosinci vyřazen z francouzské reprezentace.

Benzema, který jakékoliv provinění popřel, už sice nyní nemá zakázaný kontakt s Valbuenou, případ ale zdaleka není vyřešen. O případném návratu do národního týmu by navíc musel rozhodnout svaz, jenž po vypuknutí aféry uvedl, že osmadvacetiletý útočník se do reprezentace vrátí, až bude celá záležitost uzavřena.

reklama