reklama

Berbatov je k mání za pět milionů, Reds může opustit Carroll

autor: Reuters
Bulharský kanonýr se v kádru Manchesteru United propadl na čtvrtou příčku mezi útočníky.

Londýn - Trenér Alex Ferguson z Manchesteru United nabízí svého útočníka Dimitara Berbatova k prodeji za pět milionů liber (161 milionů korun). Historicky nejlepší střelec bulharské fotbalové reprezentace to prozradil na internetu.

"Četl jsem noviny, kde psali, že moje cena je deset milionů liber. Tak jsem šel za Sirem Alexem, který mi řekl, že je to pět milionů," napsal jednatřicetiletý hráč, který do Manchesteru přišel v roce 2008 z Tottenhamu za 30,7 milionů liber, na své stránce na Facebooku.

I když se ho chce vedení zbavit, Bulhar by na Old Trafford nejraději zůstal. "Miluji tento klub, ale nebudu tu užitečný, pokud nebudu dostávat příležitosti na hřišti. Chci hrát, ale z neznámých důvodů se to nestane, takže asi pro každého bude lepší, když odejdu," uvedl Berbatov.

Berbatovovi vyšla hlavně třetí sezona u "Rudých ďáblů", kdy díky 22 brankám vyhrál klubovou střeleckou tabulku. V uplynulém ročníku ale byl až čtvrtým útočníkem v řadě za Waynem Rooneym, Dannym Welbeckem a Javierem Hernándezem.

Carroll se možná vrátí do Newcastlu

Ještě o pět milionů dražší než Berbatov byl transfer útočníka Andyho Carrolla do Liverpoolu, ale ani tam již nejsou se službami někdejšího vyhlášeného kanonýra Newcastlu spokojeni.

Podle deníku Telegraph se o služby vytáhlého anglického reprezentanta zajímají právě "Straky", odkud Carroll na Merseyside před rokem a půl přišel.

Ovšem zatímco Liverpool by upřednostňoval prodej hráče, Newcastle spíše touží po hostování a případném pozdějším přestupu.

Nedá se ovšem čekat, že by za anglického forvarda zaplatil alespoň přibližně tolik, kolik od Liverpoolu před 18 měsíci inkasoval.

S cenovkou 35 milionů liber totiž Carroll stále zůstává nejdražším britským fotbalistou historie.

reklama