reklama

Berbr a Damková? Kluby se neshodnou. Pelta proto bude krizi řešit osobně

Miroslav Pelta (vpravo) má prý pár nápadů, jak situaci kolem místopředsedy asociace Romana Berbra vyřešit. Tak se nechme překvapit Miroslav Pelta (vpravo) má prý pár nápadů, jak situaci kolem místopředsedy asociace Romana Berbra vyřešit. Tak se nechme překvapit autor: Milan Kammermayer
Ze schůzky s majiteli ostatních prvoligových klubů odešel Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, s tím, že v otázce řešení krize kolem osob místopředsedy FAČR Romana Berbra a předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damkové panuje neshoda. Proto hodlá celou situaci řešit nadále sám.

Praha - Majitelé českých prvoligových klubů se ve čtvrtek večer sešli v pražském hotelu Marriott, aby tam řešili krizovou situaci, jež se vyvinula kolem jmen Romana Berbra, českého místopředsedy Fotbalové asociace ČR, a jeho životní partnerky Dagmar Damkové.

Mezi majiteli klubů nescházel ani Miroslav Pelta, šéf FK Jablonec, který se ovšem schůzky zúčastnil v dvojjediné roli. Působí totiž zároveň jako předseda Fotbalové asociace ČR.

Na setkání nechyběli mimo jiné vlastníci nyní nejsilnějších klubů v zemi, a to Daniel Křetínský (Sparta) a Tomáš Paclík (Plzeň).

Dvě hodiny bouřlivé výměny názorů

Pelta prozradil, že setkání bylo velmi bouřlivé. "Proběhla emotivní, více než dvouhodinová debata," zmínil předseda FAČR. Nastínil, že v ní zazněla řada názorů. A že k žádné shodě a společnému stanovisku majitelů klubů nakonec nedošlo. Proto hodlá Pelta řešit celou věc sám.

"Měli jsme několik témat. Vedle pokračování v procesu samostatnosti ligy jsme rovněž jednali o kauze dnes již bývalých rozhodčích," říká Pelta. Jak známo, tito rozhodčí, v čele s Liborem Kovaříkem, v minulých týdnech v médiích zdůraznili, že české sudí neřídí ve skutečnosti Dagmar Damková, ale její partner Roman Berbr, který také rozhodčí s oblibou uráží a dehonestuje.

Tato obvinění Damková i Berbr jednoznačně odmítli, nicméně liga se jimi ve čtvrtek v Marriottu intenzivně zabývala. Ovšem bez konkrétního výsledku.

"Majitelé profesionálních fotbalových klubů jsou v otázce postupu při řešení situace nejednotní," konstatoval Pelta. "Proto jsem je požádal o mandát pro vyjednávání. Vzniklou situaci budu dál řešit ze své pozice předsedy. A budu o tom průběžně informovat jak jednotlivé kluby a zejména jejich majitele, tak i média a jejich prostřednictvím veřejnost," slíbil předseda FAČR.

Pelta prý má pár nápadů

Jak hodlá postupovat, zatím neprozradil. "Pár nápadů mám, ale musím si to nechat projít hlavou. Chce to čas."

Kromě krize vyvolané mediálními vystoupeními Libora Kovaříka a spol. probíhá zároveň proces, ve kterém se kluby snaží o vyhlášení samostatnosti ligy.

Na podmínkách realizace této změny se však stále nemohou domluvit právě s Romanem Berbrem, který je vyjednavačem za sféru výkonnostního fotbalu (více o problému s rozhodčími i samostatné lize zde).

reklama