reklama

Berbr: Šéf Teplic nemá pravdu. A neví, kam jdou jeho peníze

Roman Berbr. Roman Berbr. autor: CPA Eduard Erben
Fotbalová asociace ústy Romana Berbra reagovala na vyjádření šéfa fotbalových Teplic.

Praha - Reakce na úterní prohlášení šéfa představenstva fotbalových Teplic Pavla Šedlbauera, který srovnával současné vedení Fotbalové asociace ČR s komunistickým režimem (čtěte zde), na sebe nenechala dlouho čekat.

V tiskové zprávě, který Asociace rozeslala ve středu dopoledne médiím, se totiž vedení českého fotbalu ústy Romana Berbra a Miroslava Pelty proti kritice důrazně ohrazuje. A to především proti části, která se týká financování celé instituce.

„Na FAČR proběhla v minulých měsících hloubková kontrola Nejvyššího kontrolního úřadu s naprosto jednoznačnými výsledky, které jsou důkazem o průhlednosti a efektivitě financování bez jakýchkoliv pochybení při správě a manipulaci s finančními prostředky,“ uvedl ve zprávě předseda Asociace Miroslav Pelta.  

Šedlbauer žádné peníze Asociaci neposílá

Peltův kolega z Asociace a druhý z terčů Šedlbauerovy kritiky Roman Berbr se zase ohradil proti tvrzení šéfa Teplic, že neví, co se s penězi jeho firmy na Strahově děje. "Nelíbí se mi, že peníze z naší firmy tečou do neprůhledného systému a nikdo neví, kde končí," uvedl včera Šedlbauer.

"Pokud pan Šedlbauer neví, kde končí peníze z jeho firmy, pak je to především jeho problém a otázka pro jeho podřízené. Z peněz jeho společnosti nejde do asociace ani koruna, s těmi pracuje výhradně jeho klub, což ostatně platí nejen pro Teplice. V českém fotbale tečou peníze výhradně ze strany FAČR a marketingové společnosti STES ke klubům, v žádném případě ne naopak," reagoval místopředseda asociace.

Teplice prý nemluví pravdivě

Podle Berbra tedy teplický boss nemluví pravdu a nejspíš je špatně informovaný.

"Teplice navíc mají ve výkonném výboru FAČR svého zástupce Františka Hrdličku, který má o veškerých krocích včetně financování asociace dobrý přehled a může je svým hlasováním navíc také aktivně ovlivnit. Proto je vyjádření pana Šedlbauera neopodstatněné a především nepravdivé," dodal Berbr.

reklama