Bergamo brankami Muriela zvítězilo na hřišti posledního Crotone

31. 10. 2020 20:19

Fotbalisté Bergama zvítězili v 6. kole italské ligy na hřišti posledního Crotone 2:1. Oba góly účastníka Ligy mistrů vstřelil útočník Luis Muriel. Atalanta v Serii A uspěla po dvou porážkách a v neúplné tabulce se na rozdíl bodu přiblížila k vedoucímu AC Milán, který nastoupí až v neděli v Udine.

Devětadvacetiletý Kolumbijec Muriel se nejprve v 26. minutě šikovně uvolnil na hranici vápna a přesně zakončil. Atalanta skórovala v 16. venkovním utkání v řadě, což je nejdelší série v klubové historii. O 12 minut později Muriel vstřelil čtvrtý gól v ligové sezoně, na hattrick už ale nezaútočil, do druhého poločasu ho na hrotu útoku vystřídal krajan Duván Zapata.

Domácí dokázali už jen snížit zásluhou Simyho a zůstali na dně tabulky. Dosud jediný bod získal nováček paradoxně v souboji s mistrovským Juventusem.

Inter Milán doma prohrával s Parmou po gólech Gervinha už dvougólovým rozdílem, nakonec ale remizoval 2:2. Bod "Nerazzurri" zařídil v druhé minutě nastavení Ivan Perišič. Inter nevyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů, v tabulce se přesto nachází na pohárových příčkách.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Crotone - Bergamo 1:2 (40. Simy - 26. a 38. Muriel), Inter Milán - Parma 2:2 (64. Brozovič, 90.+2 Perišič - 46. a 62. Gervinho), Boloňa - Cagliari 3:2 (45. a 56. Barrow, 52. Soriano - 15. Joao Pedro, 47. Simeone).

1. AC Milán 5 4 1 0 12:4 13
2. Bergamo 6 4 0 2 17:13 12
3. Neapol 5 4 0 1 14:5 11
4. Sassuolo 5 3 2 0 16:9 11
5. Inter Milán 6 3 2 1 15:10 11
6. Juventus Turín 5 2 3 0 10:4 9
7. Sampdoria Janov 5 3 0 2 10:8 9
8. Hellas Verona 5 2 2 1 5:2 8